• Wersja do druku
  • -AA+A

100 pracowników fabryki mebli na bruku

10:08, 06.04.2011
100 pracowników fabryki mebli na bruku Fabryka mebli w Słupach koło Olsztyna zostanie zamknięta. Taką decyzję podjął zarząd firmy. W konsekwencji blisko 100 pracowników zakładu pójdzie na bruk.

Fabryka mebli w Słupach koło Olsztyna zostanie zamknięta. Taką decyzję podjął zarząd firmy. W konsekwencji blisko 100 pracowników zakładu pójdzie na bruk.

Po likwidacji zakładu meblarskiego w Słupach bez pracy zostanie blisko 100 osób
Po likwidacji zakładu meblarskiego w Słupach bez pracy zostanie blisko 100 osób

Podziel się:   Więcej
W oficjalnym oświadczeniu firma BRW SOFA, podaje, iż zakład produkcyjny w Słupach koło Olsztyna, zajmujący się produkcją mebli tapicerowanych, nie przynosi zysków, co więcej nie wpisuje się w nową strategię produkcyjną i handlową.

W 2008 roku BRW SOFA zakupiła zakłady produkcyjne w Iławie, Bartoszycach i Nidzicy, od upadających spółek meblowych Mazur Comfort, Mazur Look International i Ital Design. Od tego samego roku firma działa także w ramach grupy Black Red White.

Wypowiedzenia z pracy już otrzymała cała załoga zakładu. Pracownicy na razie nie dostali jednak żadnych odszkodowań czy chociażby gwarancji kontynuacji pracy w pozostałych oddziałach. Co więcej na likwidację zakładu przystały dwa związki zawodowe, funkcjonujące w strukturach zakładu w Słupach.TW