• Wersja do druku
  • -AA+A

Bal Rotary. Przyjemne z pożytecznym

15:27, 02.02.2013
Bal Rotary. Przyjemne z pożytecznym Wsparcie finansowe niezamożnych, uzdolnionych uczniów i studentów z Warmii i Mazur to główny cel działania Klubu Rotary w Olsztynie. Zbiórki pieniędzy odbywają się najczęściej podczas aukcji dzieł sztuki, majówek rotariańskich, koncertów czy bali charytatywnych. Taki bal odbył się 1 lutego w Olsztynie. Zabawie towarzyszyła zbiórka pieniędzy mająca zasilić fundusz stypendialny klubu.

Wsparcie finansowe niezamożnych, uzdolnionych uczniów i studentów z Warmii i Mazur to główny cel działania Klubu Rotary w Olsztynie. Zbiórki pieniędzy odbywają się najczęściej podczas aukcji dzieł sztuki, majówek rotariańskich, koncertów czy bali charytatywnych. Taki bal odbył się 1 lutego w Olsztynie. Zabawie towarzyszyła zbiórka pieniędzy mająca zasilić fundusz stypendialny klubu.

To już dwudziesty drugi bal charytatywny zorganizowany przez Rotary Club Olsztyn.
To już dwudziesty drugi bal charytatywny zorganizowany przez Rotary Club Olsztyn.

Podziel się:   Więcej
To już dwudziesty drugi bal charytatywny zorganizowany przez Rotary Club Olsztyn.

- Cieszymy się, że te bale nabierają rumieńców. Przychodzą ludzie hojni, bardzo się chętnie bawią – mówi Antoni Celmer, Rotary Club Olsztyn

Bal tradycyjnie rozpoczął polonez. Na imprezie pojawiło się pięćdziesięciu rotarian wraz z zaproszonymi gośćmi. Spotkali się tego wieczoru, aby bawić się a jednocześnie zebrać pieniądze na szczytny cel.

- W tym roku główna działalność nasza sprowadza się do opieki nad dwoma domami dziecka: w Morągu i w Szymonowie oraz do wymiany młodzieżowej. Jest to międzynarodowa wymiana młodzieżowa w skali całego świata – mówi Jan Dębek, prezydent Rotary Club Olsztyn

W takiej wymianie wzięli udział: Katarzyna z Olsztyna i Angel z Carson City w Stanach Zjednoczonych.

- Wyjechałam do Stanów Zjednoczonych, do Nevady na rok. Tam właśnie poznałam Angela. On również był zainteresowany wymianą i zachęciłam go na wyjazd do Polski – mówi Katarzyna Centkowska, uczestniczka wymiany młodzieżowej.

Aby dać taką szanse kolejnym osobom i zasilić fundusz stypendialny klubu, do zbiórki pieniężnej włączyły się też znane twarze.

- W wielu miejscach prowadzone akcje tego typu. Tworzą one pewien system, system pomocy, w którym maleńka cząsteczka może być także moja – prof. Jerzy Bralczyk, językoznawca.

Pieniądze zebrane podczas dwudziestego drugiego balu rotariańskiego wciąż są liczone. Dokładną sumę poznamy na początku tygodnia.
NŁ, opr. BG