• Wersja do druku
  • -AA+A

Nowa Bałtycka

11:34, 20.08.2013
Nowa Bałtycka Kierowcy mogą poruszać się już nową jezdnią ulicy Bałtyckiej w Olsztynie. Wykonawca zakończył prace na odcinku od skrzyżowania z ulicą Jeziorną do ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Ale otwarcie jednej części drogi, spowodowało jednak zamknięcie drugiej. Teraz tam rozpoczną się prace remontowe.

Kierowcy mogą poruszać się już nową jezdnią ulicy Bałtyckiej w Olsztynie. Wykonawca zakończył prace na odcinku od skrzyżowania z ulicą Jeziorną do ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Ale otwarcie jednej części drogi, spowodowało jednak zamknięcie drugiej. Teraz tam rozpoczną się prace remontowe.

Kierowcy mogą poruszać się już nową jezdnią ulicy Bałtyckiej.
Kierowcy mogą poruszać się już nową jezdnią ulicy Bałtyckiej.

Podziel się:   Więcej
W nocy z poniedziałku na wtorek wykonawca otworzył wyremontowany fragment ulicy Bałtyckiej od skrzyżowania z ulicą Jeziorną do ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Wcześniej oddano do użytku odcinek od wiaduktu do skrzyżowania z ulicą Jeziorną. Dlatego teraz kierowcy mogą jeździć już po nowym, półtorakilometrowym odcinku. Ale problem porannych korków nie zniknął.

- Dalej korki, strasznie się jeździ, niestety nic się nie polepszyło na razie – mówi Jerzy Ludwikowski, kierowca.

- Akurat trafiliśmy, nie wiedziałem, że tu będzie ten korek, tak to bym objechał, ale trudno – mówi Krzysztof Najmowicz, kierowca.

- Korki, korki, właśnie jesteśmy spóźnieni do pracy – mówi Ada Wójcik, kierowca

- Jak na razie jeszcze trochę korek, ale jak się dokończy będzie super, miejmy nadzieję – mówi Tomasz Domin, kierowca

Korki są, bo teraz zamknięta jest druga część ulicy, która wkrótce będzie remontowana. Drogowcy liczą jednak, że nie będzie tu już tak dużych problemów jak w ciągu ubiegłego roku.

- Teraz kierowcy mają do dyspozycji zupełnie nową nawierzchnię jezdni, nie trzeba już bardzo uważać. Nie oszukujmy się - stara Bałtycka, czy stary odcinek, ten jeszcze nie wyremontowany nie wyglądał już dobrze – mówi Paweł Pliszka, rzecznik Zarządu Dróg, Mostów i Transportu w Olsztynie

Wyjazd z Bałtyckiej ma ułatwiać też łącznik prowadzący w stronę alei Schumana i ulicy Sielskiej, bo dzięki niemu kierowcy nie muszą wjeżdżać na rondo.

- Wykonujemy tylko i wyłącznie naprawy doraźne. Jjeżeli jest taka konieczność, potrzeba, to wykonujemy naprawy nawierzchni jezdni, uzupełniamy ubytki tam gdzie one występują, i które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu kierowców – mówi Paweł Pliszka.

Drugą częścią ulicy Bałtyckiej kierowcy pojechać mają pod koniec grudnia.
AN, opr. BG
 
 
 
...