• Wersja do druku
  • -AA+A

Zdrowa woda z Łąki koło Otmuchowa

15:28, 11.07.2011
Zdrowa woda z Łąki koło Otmuchowa Znane powiedzenie głosi, że dobra woda zdrowia doda. W przypadku mieszkańców Łąki może dać również konkretne pieniądze. Wodny biznes ma tu rozkwitnąć za sprawą płynącej z kranu wody mineralnej. Burmistrz już planuje budowę rozlewni wód. Potrzebny jest jeszcze inwestor.

Znane powiedzenie głosi, że dobra woda zdrowia doda. W przypadku mieszkańców Łąki może dać również konkretne pieniądze. Wodny biznes ma tu rozkwitnąć za sprawą płynącej z kranu wody mineralnej. Burmistrz już planuje budowę rozlewni wód. Potrzebny jest jeszcze inwestor.

Zdjęcie: Rafał Bobrowski
Zdjęcie: Rafał Bobrowski

Podziel się:   Więcej
W Łące woda mineralna płynie w sieci. Nie trzeba jej nawet gotować. Wystarczy odkręcić kurek i cieszyć się smakiem. Do picia, prania, czy kąpieli - mieszkańcy używają jej dosłownie do wszystkiego.

Wszystko wskazuje na to, że woda trafi do butelek. Pozytywną opinię na temat „kranówki” wydał Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego z Poznania.

- Potwierdzają fakt, że woda nadaje się do konsumpcji poprzez konfekcjonowanie, a więc w sprzedaży również hurtowej i detalicznej, a nie tylko jako woda podawana do sieci – zachwala wodę Jan Woźniak, burmistrz Otmuchowa.

Jej źródło znajduję się 100 metrów pod ziemią. Przy nim pole pszenicy. Powstanie tam rozlewnia. Wybuduję ją gmina, jeśli wystarczy pieniędzy. W grę wchodzi również prywatny inwestor.

- Jest to szansa, i dla wioski ,i dla gminy, miejsca pracy i pieniądze w podatkach – wymienia potencjalne korzyści z utworzenia rozlewni Sylwester Łucki, radny miasta Otmuchów.

Na inwestycję czekają nie tylko mieszkańcy, ale również sklepikarze. Bo w Łące woda z półek nie schodzi. - Można będzie pójść do sklepu, kupić wodę swoją, tylko jeszcze nie ma nazwy – powiedziała nam Jadwiga Szczerba, mieszkanka Łąki.

Burmistrz proponuje - Woda z Łąki a mieszkańcy - Łączanka. Obojętnie jakby się nazywała – ten biznes wszystkim się opłaci.

Paweł Pyclik

red. M.D