• Wersja do druku
  • -AA+A

Gdzie szukać pracy?

16:26, 03.12.2012
Gdzie szukać pracy? Gdzie szukać pracy po studiach? Odpowiedzi na to pytanie szukali studenci w Nysie. Tamtejsza Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zorganizowała Medyczne Targi Pracy.

Gdzie szukać pracy po studiach? Odpowiedzi na to pytanie szukali studenci w Nysie. Tamtejsza Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zorganizowała Medyczne Targi Pracy.

Zdj. Damian Gromadziński
Zdj. Damian Gromadziński

Podziel się:   Więcej
- Zorganizowaliśmy te targi po to, aby naszym studentom i absolwentom przybliżyć możliwość zatrudnienia w sektorze medycznym. Mamy tutaj 7 firm, które prezentują swoje oferty pracy właśnie w sektorze medycznym. Przede wszystkim, chodzi tu o pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, dietetykę oraz zdrowie publiczne – mówi Bartłomiej Kozak, z PWSZ w Nysie.

- Mamy oferty pracy dla pielęgniarzy i pielęgniarek na terenie całych Niemiec. Naszą ofertę rozpoczynamy od darmowego kursu językowego, podzielonego na dwa etapy. Jeden z nich odbywa się w Polsce, drugi już w Niemczech. Ukończenie kursu gwarantuje otrzymanie certyfikatu na poziomie B2, którego posiadanie jest niezbędne do nostryfikacji dyplomu w Niemczech - mówi Natalia Kucharzewska z agencji pracy.

Mariusz Studzienny

red. K.S.