• Wersja do druku
  • -AA+A

Mistrz Rafał

15:32, 10.07.2013
Mistrz Rafał Po raz kolejny udowodnił, że jest najlepszy na świecie. Rafał Pasierbek z Niemodlina pod Opolem został mistrzem świata w stuncie motocyklowym. Swoją przygodę z motocyklem rozpoczął już w wieku sześciu lat. Teraz wyczynia na nim cuda.

Po raz kolejny udowodnił, że jest najlepszy na świecie. Rafał Pasierbek z Niemodlina pod Opolem został mistrzem świata w stuncie motocyklowym. Swoją przygodę z motocyklem rozpoczął już w wieku sześciu lat. Teraz wyczynia na nim cuda.

Zdjęcie: Damian Gromadziński
Zdjęcie: Damian Gromadziński

Podziel się:   Więcej
Stunter13 wywalczył mistrzostwo świata Federacji Ekstremalnych Sportów Motocyklowych. Mieszkaniec Niemodlina pokonał zawodników m.in. z Brazylii, Finlandii, Japonii, Francji i Niemiec, sięgając po najwyższe trofeum.
- Miałem w zanadrzu nawet kilka takich trików, w tym dwa mojego pomysłu, które pierwszy raz pokazałem. Jednym z takich najbardziej zwariowanych trików było stanie tyłem na głowie do kierunku jazdy i sterowanie jeszcze ręką kierownicą, czyli zakręcanie po prostu tyłem an głowie – mówi Rafał Pasierbek.

Pasierbek jest dobrze znany w świecie motocyklowego stuntu czyli ewolucji, wykonywanych na jednośladzie. Rafał wygrał zawody Stunt Grand Prix w Bydgoszczy. W ubiegłym roku podczas zawodów w Indianapolis w USA wygrał wszystkie konkurencje. Teraz Rafał trenuje nowe tricki wspólnie ze swoim znajomym motocyklistą - Japończykiem.
- Uważam ze Rafał ma jeden z najlepszych agresywnych stylów, wykonuje bardzo trudne figury. Jest po prostu numer 1 na świecie – podkreśla Hiroyuki Ogawa.

Rafał już od najmłodszych lat pasjonował się trikami, najpierw wykonywał je na rowerze potem na motocyklu dziadka. Miłością do jednośladów zaraziła go babcia. Jako listonoszka rozwoziła pocztę na...motorowerze.
- Rafał ma wrodzony taki dar – mówi babcia Marianna Salera.

Teraz Rafał pracuje nad nowymi stylami jazdy, przygotowuje atrakcje, które będzie prezentował podczas kolejnych imprez. A najbliższe plany to zawody m.in. w Anglii i Maroku.

Mariusz Studzienny
red. I.T.