• Wersja do druku
  • -AA+A

Źróło: krolestwopolek.eu

Kongres Kobiet Polskich w Wielkiej Brytanii zbierze się po raz drugi

10:57, 11.10.2014

Ubiegłoroczna edycja Kongresu (fot. Zjednoczone Królestwo Polek w Wielkiej Brytanii)
Ubiegłoroczna edycja Kongresu (fot. Zjednoczone Królestwo Polek w Wielkiej Brytanii)

Podziel się:   Więcej

11 października 2014 roku w Londynie odbędzie się II Kongres Kobiet Polskich w Wielkiej Brytanii, organizowany przez Zjednoczone Królestwo Polek. Hasło tegorocznej edycji brzmi: "I w Tobie drzemie Europa. Obudź ją!". Kongres Polek w UK to wydarzenie społeczne zainicjowane w ubiegłym roku przez grupę aktywnych Polek mieszkających w Wielkiej Brytanii, realizujących swoje projekty pod nazwą Zjednoczone Królestwo Polek.


Ciepłe przyjęcie zeszłorocznej edycji Kongresu zachęciło organizatorki do kontynuowania wydarzenia. Efektem pracy, przy dużym wsparciu i zaangażowaniu ze strony Ambasady PR w Londynie oraz wielu przedstawicieli polonijnych środowisk, jest tegoroczna edycja.


Kongres ma na celu wspieranie rozwoju potencjału Polek mieszkających w Wielkiej Brytanii w różnych obszarach życia – poprzez biznes, sztukę, naukę, rozwijanie pasji, po nabywanie dodatkowej wiedzy w zakresie rozwiązywania problemów osobistych, zawodowych, edukacyjnych, zdrowotnych, itd. Zarówno program, jak i imprezy towarzyszące, zostały starannie zaplanowane tak, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom Polek reprezentujących Polonię w UK.


Spotkanie będzie więc okazją do wspólnej dyskusji na tematy takie jak: ścieżka kariery, walka ze stereotypami, kobieta w biznesie, życiu, środowisku zawodowym. Celem Kongresu jest również pokazanie procesów integracyjnych w ramach wspólnej Europy, które nastąpiły w ciągu 10 lat od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz integrację środowisk polonijnych.


Podczas Kongresu wyłoniona zostanie zwyciężczyni w plebiscycie na Polkę Roku, czyli kobietę, która swoją pracą, postawą i zaangażowaniem w takich dziedzinach życia jak – działalność społeczna, biznes oraz kultura i sztuka – wybija się wysoko ponad przeciętność. Do 15 września br. można zgłaszać kandydatki do tego tytuł poprzez stronę: www.krolestwopolek.eu


Kongresowi Kobiet towarzyszyć będzie bal, z którego całkowity dochód przeznaczony będzie na pokongresowy cykl warsztatów skierowany do tych kobiet, których sytuacja materialna jest przeszkodą w zadbaniu o rozwój osobisty.