• Wersja do druku
  • -AA+A

Źródło: inktopoland.com

3. Festiwal Filmów Emigracyjnych EMiGRA

13:33, 23.10.2015

3. Festiwal Filmów Emigracyjnych EMiGRA
3. Festiwal Filmów Emigracyjnych EMiGRA

Podziel się:   Więcej

W dniach 23-25 października 2015 już po raz trzeci odbędzie się w Warszawie Festiwal Filmów Emigracyjnych EMiGRA. Festiwal ten ma wyjątkowy charakter, ponieważ łączy Polaków na całym świecie, zarówno tych w Polsce, jak i 20 mln przebywających za granicą.


EMiGRA jest projektem nowatorskim na skalę europejską, a nawet światową. Podstawą Festiwalu są filmy realizowane przez Polaków mieszkających za granicą oraz o Polakach, niezależnie od narodowości ich twórców. Nowością tegorocznego konkursu są filmy tworzone przez obcokrajowców o Polsce.


EMiGRA to spotkanie Polaków ze Wschodu i Zachodu z publicznością polską, a szczególnie warszawską. Polska poprzez swoje geopolityczne położenie ma wyjątkową szansę stworzenia platformy współpracy filmowców polskiego pochodzenia ze Wschodu i Zachodu. Podczas każdej EMiGRY organizatorzy starają się odbyć na ekranie, wspólnie z widzami polskimi i polonijnymi, podróż emigracyjną po całym świecie, bo w aktualnej sytuacji gospodarczej każdy z nas chociaż przez chwilę był, jest, albo będzie emigrantem lub mieszka poza granicami naszego kraju od urodzenia.


W tym roku projekcje filmowe będą odbywać się już w dwóch miejscach – tradycyjnie w Oranżerii w Wilanowie oraz po raz pierwszy w kinie Kultura na Krakowskim Przedmieściu.


Szczegółowy program festiwalu.


W trzeciej edycji EMIGRY zostaną przyznane nagrody złotej, srebrnej, brązowej i kryształowej walizki, która jest najbardziej konkretnym symbolem emigracji.Zapraszamy serdecznie na filmową podróż z EMiGRĄ 2015 dookoła świata… Festiwal odbywa się pod patronatem medialnym Link to Poland.


Szczegółowe informacje: Festiwal Filmów Emigracyjnych EMiGRA.