• Wersja do druku
  • -AA+A

Źródło: www.emigra.com.pl

Festiwal Filmów EMiGRA 2015

11:34, 14.09.2015

Festiwal Filmów EMiGRA 2015
Festiwal Filmów EMiGRA 2015

Podziel się:   Więcej

Do 14 września organizatorzy tegorocznego festiwalu EMIGRA, zapraszają wszystkich zarówno profesjonalistów jak i amatorów, do zgłaszania filmów o tematyce emigracyjnej. Po raz trzeci EMIGRA zagra w tym roku w Warszawie w dniach 23-25 października 2015. I nie będzie to zwykłe „EMIGRanie”, ponieważ filmy o tematyce emigracyjnej pokazane zostaną jednocześnie w dwóch miejscach ­ w Oranżerii Muzeum Króla Jana III w Wilanowie i w kultowym kinie Kultura na Krakowskim Przedmieściu 21/23.


Na konkurs przyjmowane są filmy dokumentalne, fabularne, krótkometrażowe i animowane. O Złotą Walizkę – grand prix EMIGRY 2015 walczyć mogą filmy o Polakach żyjących na emigracji lub realizowane przez Polaków mieszkających za granicą. Dodatkowo w tym roku rozszerzono formułę festiwalu, zapraszając do udziału w konkursie obcokrajowców realizujących filmy o Polakach i o Polsce. Dzięki temu dowiemy się jak z punktu widzenia zagranicznych filmowców wygląda dzisiaj nasz kraj. 


Organizatorzy festiwalu proszą o zapoznanie się z regulaminem i zgłaszanie filmów drogą mailową podając link filmu lub przesyłając film bezpośrednio na adres Fundacji Mediów Polskojęzycznych za Granicą W-Z.