wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Polacy tu i tam - 22.11.2014

imageMaraton w Waszyngtonie z Marines, biegnącymi na rzecz weteranów i ich rodzin w Polsce. Dziedziczenie majątku po zmarłym za granicą – doradzamy, o czym należy pamiętać i jak załatwić formalności. Życie zaczyna się po pięćdziesiątce, czyli mądre i piękne kobiety w średnim wieku. »  

Polacy tu i tam - 15.11.2014

imageCzy sport jest kluczem do zjednoczenia Polonii? Co to jest turystyka upadłościowa? Maciej Kalarus – obieżyświat oraz kulturoznawca – podróżuje od 25 lat i opowiada o swoich obserwacjach świata i przygotowaniach do wyprawy. »  

Polacy tu i tam - 08.11.2014

imageW programie, m.in.: Sytuacja Tatarów w Polsce i na Ukrainie po anektowaniu Krymu przez Rosję. Coraz więcej polskich dzieci rodzi się w Wielkiej Brytanii, co na to brytyjskie władze? Kolejna odsłona podróży w 80 skoków dookoła świata. »  

Polacy tu i tam - 01.11.2014

fotoUkraina po wyborach. Jak Polacy dzielą się swoim doświadczeniem z demokratycznych przemian w naszym kraju. Jak przekonać młodych Polaków żeby wrócili z emigracji? Czy Polska ma dla nich ciekawszą alternatywę? W programie także o uniwersytetach drugiego i trzeciego wieku. »  

Polacy tu i tam - 25.10.2014

fotoW programie między innymi: spotkanie z polskim księciem z Londynu, który jest fundatorem niezwykłego pomnika. Polacy pracujący w Norwegii, skąd zainteresowanie Skandynawią? Jak przekonać młodych Polaków do powrotu do Polski? »  

Polacy tu i tam - 18.10.2014

43Rok akademicki 2014/2015 ruszył pełną parą. Jednak – jak wynika z danych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – coraz mniej młodych ludzi zasiada w akademickich ławach i skala tego spadku jest zaskakująca. »  

Polacy tu i tam - 11.10.2014

foto 1. Nasza japońska podróż to również odkrywanie tamtejszej kultury, tradycji i zwyczajów, które powoli się zmieniają - jak choćby relacje damsko - męskie. O zmieniającej się roli kobiet, które wychodzą z cienia mężczyzn, mówi się w Japonii coraz głośniej. Okazuje się, że nie mały w tym udział również Polacy, a »  

Polacy tu i tam - 04.10.2014

(fot.)W Japonii zakochali się od pierwszego wejrzenia. Japońska Polonia wynosi zaledwie kilkaset osób. Michał Sobkowiak, pianista, opowiada o swoim życiu na obczyźnie i oprowadza po Tokio. »