wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Polacy tu i tam - 19.07.2014

imageJuż w sierpniu rozpoczną się przesłuchania eliminacyjne do Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anny German. Wydarzenie ma zainicjować trwałą współpracę w zakresie kultury i sztuki oraz wymianę doświadczeń młodzieży z Polski i Rosji. »  

Polacy tu i tam - 12.07.2014

43W programie polski ślad na Wyspach Zielonego Przylądka oraz wspomnienia Jacky'ego Challota – francuskiego przyjaciela „Solidarności”. »  

Polacy tu i tam - 05.07.2014

43W programie: polscy twórcy za granicą, czyli Grażyna Plebanek o szukaniu inspiracji z dala od kraju oraz zmiany w brytyjskim w prawie dotyczące świadczeń na rzecz dzieci imigrantów. »  

Polacy tu i tam - 28.06.2014

fotoPolacy zarabiają za granicą nie tylko na siebie. Coraz więcej osób wyjeżdża, żeby pomóc rodzinie w kraju. Czy to ma sens? W programie także wizyta w Tel Avivie, rozmowa o Polakach w Izraelu i ciekawych inicjatywach pokazujących Polskę od mniej znanej strony. »  

Polacy tu i tam - 21.06.2014

43W programie: wzorowa integracja Polonii w Austrii, czyli pomysły na wspólne spędzanie czasu za granicą, wizyta na Majorce u Polki prowadzącej tam księgarnie i antykwariat oraz historia polskiego trenera niemieckiej reprezentacji, który na hiszpańskiej wyspie trenuje amatorów i zawodowców. »  

Polacy tu i tam - 14.06.2014

image Niektórzy wyjeżdżali na stałe do Londynu, Glasgow, Dublina czy Berlina. Inni chcieli wyjechać na kilka lat, odłożyć zarobione pieniądze i ulokować je już w kraju. Polacy, którzy na emigracyjnej fali po otwarciu rynków pracy w UE wyjechali przede wszystkim na Wyspy Brytyjskie, dziś wracają z pomysłami na własne biznesy i »  

Polacy tu i tam - 31.05.2014

foto Golf uważany jest za sport elitarny, ale w Polsce gra już ok. 20 tys. ludzi, a miłośnicy tej dyscypliny przekonują się, że to sport dla każdego – dla seniorów i juniorów. W tej grupie jest 11-letni Alejandro Pedryc jest trzykrotnym mistrzem Polski juniorów. Zaczyna się pora wakacyjnych wyjazdów – jakie »  

Polacy tu i tam - 24.05.2014

43O stażu w Dolinie Krzemowej marzą wszyscy młodzi naukowcy. Cezaremu Otowskiemu udało się tam dostać. Jak takie doświadczenia wpłynęły na rozwój jego kariery? W drugiej części, spotkanie z Markiem Dittmannem, który właśnie wrócił z samotnej podróży dookoła świata. W rok przejechał ponad 40 tysięcy kilometrów na rowerze. »