wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Polacy tu i tam - 24.01.2015

fotoW tym wydaniu programu: nauka języka polskiego staje się coraz popularniejsza na Zachodzie, a sprowadzenia aut z zagranicy coraz tańsze. Prężnie działająca Polonia austriacka zaprasza na sportowe imprezy. »  

Polacy tu i tam - 17.01.2015

image A w programie: 1. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Przed nami kolejna edycja z rekordową liczbą uczestników. Tradycja tego konkursu sięga 1927 roku, a na liście laureatów znalazły się nazwiska wybitnych pianistów II połowy XX i początków XXI wieku. Przewodniczącą jury będzie prof. Katarzyna Popowa-Zydroń – pianistka i pedagog, której »  

Polacy tu i tam - 10.01.2015

43Co to znaczy być dziewczyną piłkarza zdradza Jessica Ziółek partnerka Arkadiusza Milika. Trudności z zagraniczną opieką medyczną. Na koniec członkowie Fundacji „Pogranicze” z Sejn opowiadają jak budować mosty między kulturami. »  

Polacy tu i tam - 03.01.2015

fotoMarcin Suwart zaczął tracić wzrok w wieku 15 lat. Przyczyną jest zanik nerwu wzrokowego. Od blisko trzech lat Marcin trenuje triatlon. Razem z Jarkiem Skibą reprezentuje Polskę w zawodach w tej dyscyplinie. »  

Polacy tu i tam - 27.12.2014

fotoIlona Karwińska wróciła do Polski z Wielkiej Brytanii, by stworzyć muzeum neonów. Jak Unia Europejska chroni obywateli w obrocie pieniędzmi? Na koniec o muzycznym podboju Dalekiego Wschodu przez polskich jazzmanów mówi Artur Dutkiewicz. »  

Polacy tu i tam - 20.12.2014

43O świętach i Nowym Roku poza granicami Polski opowiada podróżnik Maciej Kalarus. W dalszej części programu temat prezentów zamawianych online. Dolina Krzemowa – o stażu w tym miejsu marzy wielu. Na Stadionie Narodowym już wkrótce powstanie polska Dolina Krzemowa, a co za tym idzie – możliwości dla młodych programistów. »  

Polacy tu i tam - 13.12.2014

43Czy kampanie promujące Polskę są skuteczne? – Sama idea jest genialna – uważa Andrzej Pągowski, artysta grafik, ambasador plebiscytu „Logo dla Polski”. Agencje pracy tymczasowej nie zawsze grają fair wobec zatrudnionych. W Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej trwają prace nad skutecznym systemem kotroli tych firm. »  

Polacy tu i tam - 06.12.2014

imageW programie o nowej fali emigracji zarobkowej. Czy tracimy młodych, zdolnych? Ponadto, transgraniczna pomoc medyczna – czy działa już u nas? »