wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Polacy tu i tam - 13.12.2014

43Czy kampanie promujące Polskę są skuteczne? – Sama idea jest genialna – uważa Andrzej Pągowski, artysta grafik, ambasador plebiscytu „Logo dla Polski”. Agencje pracy tymczasowej nie zawsze grają fair wobec zatrudnionych. W Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej trwają prace nad skutecznym systemem kotroli tych firm. »  

Polacy tu i tam - 06.12.2014

imageW programie o nowej fali emigracji zarobkowej. Czy tracimy młodych, zdolnych? Ponadto, transgraniczna pomoc medyczna – czy działa już u nas? »  

Polacy tu i tam - 29.11.2014

43W programie o tym, co zrobić, gdy dostaniemy spadek z zagranicy, również z Francji lub Niemiec. O tym, jak wyglądają powroty do kraju i jak zacząć życie od nowa w nowej rzeczywistości nad Wisłą. »  

Polacy tu i tam - 22.11.2014

imageMaraton w Waszyngtonie z Marines, biegnącymi na rzecz weteranów i ich rodzin w Polsce. Dziedziczenie majątku po zmarłym za granicą – doradzamy, o czym należy pamiętać i jak załatwić formalności. Życie zaczyna się po pięćdziesiątce, czyli mądre i piękne kobiety w średnim wieku. »  

Polacy tu i tam - 15.11.2014

imageCzy sport jest kluczem do zjednoczenia Polonii? Co to jest turystyka upadłościowa? Maciej Kalarus – obieżyświat oraz kulturoznawca – podróżuje od 25 lat i opowiada o swoich obserwacjach świata i przygotowaniach do wyprawy. »  

Polacy tu i tam - 08.11.2014

imageW programie, m.in.: Sytuacja Tatarów w Polsce i na Ukrainie po anektowaniu Krymu przez Rosję. Coraz więcej polskich dzieci rodzi się w Wielkiej Brytanii, co na to brytyjskie władze? Kolejna odsłona podróży w 80 skoków dookoła świata. »  

Polacy tu i tam - 01.11.2014

fotoUkraina po wyborach. Jak Polacy dzielą się swoim doświadczeniem z demokratycznych przemian w naszym kraju. Jak przekonać młodych Polaków żeby wrócili z emigracji? Czy Polska ma dla nich ciekawszą alternatywę? W programie także o uniwersytetach drugiego i trzeciego wieku. »  

Polacy tu i tam - 25.10.2014

fotoW programie między innymi: spotkanie z polskim księciem z Londynu, który jest fundatorem niezwykłego pomnika. Polacy pracujący w Norwegii, skąd zainteresowanie Skandynawią? Jak przekonać młodych Polaków do powrotu do Polski? »