wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Polacy tu i tam - 18.10.2014

43Rok akademicki 2014/2015 ruszył pełną parą. Jednak – jak wynika z danych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – coraz mniej młodych ludzi zasiada w akademickich ławach i skala tego spadku jest zaskakująca. »  

Polacy tu i tam - 11.10.2014

foto 1. Nasza japońska podróż to również odkrywanie tamtejszej kultury, tradycji i zwyczajów, które powoli się zmieniają - jak choćby relacje damsko - męskie. O zmieniającej się roli kobiet, które wychodzą z cienia mężczyzn, mówi się w Japonii coraz głośniej. Okazuje się, że nie mały w tym udział również Polacy, a »  

Polacy tu i tam - 04.10.2014

(fot.)W Japonii zakochali się od pierwszego wejrzenia. Japońska Polonia wynosi zaledwie kilkaset osób. Michał Sobkowiak, pianista, opowiada o swoim życiu na obczyźnie i oprowadza po Tokio. »  

Polacy tu i tam - 27.09.2014

imageIch wspólną pasją są podróże. Wychodzą z założenia, że aby podróżować, nie potrzeba klimatyzowanej limuzyny i walizki pieniędzy. Przez ostatnie kilka lat zorganizowali kilka niskobudżetowych wypraw po Europie. W tym roku dzięki wsparciu internatów młodym podróżnikom udało się zebrać pieniądze niezbędne do realizacji niecodziennego projektu... »  

Polacy tu i tam - 20.09.2014

43Jak w kontekście wojny za naszą wschodnią granicą wygląda sytuacja polskich przedsiębiorców w Rosji i na Ukrainie? Miałeś stłuczkę lub wypadek za granicą? Ekspert doradzi, co robić w takiej sytuacji. »  

Polacy tu i tam - 13.09.2014

43Pytanie to bardzo często powraca w kontekście wyboru studiów. Jakie kierunek wybrać, aby po kilkuletniej nauce nie tylko szybko dostać pracę, ale żeby była to praca dobrze płatna? »  

Polacy tu i tam - 06.09.2014

43Edukacja polskich dzieci za granicą. Jak zadbać o naukę w języku polskim? Ponadto: Ukraińcy pracujący w Polsce i pomoc dla Polaków, którym nie powiodło się za granicą. »  

Polacy tu i tam - 30.08.2014

43W programie między innymi: Polski wkład w przygotowanie załogowej misji na Marsa. Wakacje już prawie za nami, ale studenckie programy łączące prace i naukę za granicą cały czas działają. Legendarna seria zawodów triathlonowych pod znakiem Ironman właśnie weszła do Polski. »