Strona główna » Polonia » Propozycje TVP Polonia » Transmisje mszy świętych w TVP Polonia

Transmisje mszy świętych w TVP Polonia

 

Transmisje mszy świętych w TVP Polonia

Cotygodniowe transmisję mszy świętych na antenie TVP Polonia są wyjątkowe i to zarówno pod względem religijnym jak i poznawczym.

Wychodząc naprzeciw religijnym zapotrzebowaniom naszych rodaków rozsianych po całym świecie, obok walorów duchowych transmisje prezentują także piękno polskiej sztuki sakralnej. Każda transmisja odbywa się z innego kościoła, bardzo często położonego w najdalszych zakątkach Polski. To właśnie dzięki nim prezentowane są tradycje i zwyczaje, co z kolei przyczynia się do poszerzenia wiedzy o Ojczyźnie.

Transmisje niedzielnych mszy świętych są pomostem pomiędzy coraz większą emigracją a bliskimi w kraju, bowiem właśnie na mszy świętej, rodzi się duchowa więź niczym nie zastąpiona.

Cotygodniowe transmisje mszy świętych odbywają się zgodnie z podpisanym porozumieniem pomiędzy Konferencją Episkopatu Polski i Zarządem TVP S.A. oraz z zaleceniami Zespołu ds. Transmisji Mszy Świętych przy Konferencji Episkopatu Polski, w skład którego wchodzi przedstawiciel TVP Polonia. O miejscach sprawowania liturgii decydują poszczególni Ordynariusze Diecezji, którzy przygotowując plany uwzględniają najważniejsze wydarzenia, które będą miały miejsce w Kościele Katolickim w Polsce.Transmisja mszy św. w TVP Polonia w każdą niedzielę o godz. 13.00

red.Magda