• Wersja do druku
  • -AA+A

Chcą unieważnienia uchwały o likwidacji szkoły

20:24, 13.03.2012
Chcą unieważnienia uchwały o likwidacji szkoły Rodzice uczniów poznańskich gimnazjów numer 57, 24 i 25, których likwidacja z powodów proceduralnych może być o rok opóźniona, chcą wykorzystać sytuację i doprowadzić do całkowitego unieważnienia podjętych przez Radę Miasta uchwał. Zwrócili się w tej sprawie do wojewody wielkopolskiego. W ich ślady idą teraz rodzice uczniów Zespołu Szkół Technicznych.

Rodzice uczniów poznańskich gimnazjów numer 57, 24 i 25, których likwidacja z powodów proceduralnych może być o rok opóźniona, chcą wykorzystać sytuację i doprowadzić do całkowitego unieważnienia podjętych przez Radę Miasta uchwał. Zwrócili się w tej sprawie do wojewody wielkopolskiego. W ich ślady idą teraz rodzice uczniów Zespołu Szkół Technicznych.

arch.
arch.

Podziel się:   Więcej
Rodzice uczniów uważają, że uchwała o likwidacji Zespołu Szkół Technicznych z 28 lutego została podjęta niezgodnie z prawem. Dlatego będą się starać o jej uchylenie u wojewody. Wspierają ich radni klubów, którzy byli przeciwko likwidacji.Zwracają jednak uwagę, że uchylenie uchwały może jedynie odsunąć likwidację w czasie, dlatego lepiej starać się o ponowne przejęcie szkoły przez ministra rolnictwa. Na razie sytuacja jest taka, że szkoła ma zostać formalnie zlikwidowana jako szkoła miejska, a w ciągu najbliższego roku miałby ją przejąć, prywatny zarządca. Pierwsi chętni już są. Rodzice wątpią w ich dobre intencje. Przedstawicielka Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa tłumaczyła dziś, że uczelnia nie jest już zainteresowana kupnem jednej trzeciej ziemi szkoły, na którą półtora roku temu dostała 50 procent bonifikaty od miasta. Również prywatne liceum da Vinci ma zostać uruchomione nie tu, a w budynku uczelni przy ulicy Kutrzeby. Do dziś szkoła nie złożyła również formalnego wniosku o przejęcie Zespołu Szkół Technicznych.