• Wersja do druku
  • -AA+A

Kanonizacja w kwietniu

21:16, 30.09.2013
Kanonizacja w kwietniu Już wiadomo dokładnie kiedy Jan Paweł II stanie się kolejnym świętym kościoła katolickiego. Watykan ogłosił, że kanonizacji dokona 27 kwietnia przyszłego roku w niedzielę Miłosierdzia Bożego. Dla wiernych Kościoła w Polsce to wielka radość, na którą czekali ponad 8 lat.

Już wiadomo dokładnie kiedy Jan Paweł II stanie się kolejnym świętym kościoła katolickiego. Watykan ogłosił, że kanonizacji dokona 27 kwietnia przyszłego roku w niedzielę Miłosierdzia Bożego. Dla wiernych Kościoła w Polsce to wielka radość, na którą czekali ponad 8 lat.

Fot.
Fot.

Podziel się:   Więcej
Hasło "santo subito" -"Natychmiast święty" wznosili wierni zaraz po śmierci Jana Pawła II. Dla wielu było oczywiste, że papież Polak był człowiekiem świętym. O świętości Papieża Polaka mówi też dominikanin ojciec Jan Góra, który wiele razy z nim się spotkał. Przyznaje, że na ten dzień, decyzji o kanonizacji Jana Pawła II czekał z niecierpliwością. Teraz, odlicza godziny do oficjalnego uznania papieża Polaka - świętym. Papież Jan Paweł II zostanie kanonizowany 27 kwietnia w niedziele Miłosierdzia Bożego. To data pełna symboliki. W 2002 roku w Krakowie Jan Paweł II cały świat powierzył właśnie Bożemu Miłosierdziu, a w wigilie tego dnia odszedł. Jan Paweł II, 27 kwietnia zostanie kanonizowany razem z Janem XXIII. Obaj jak mówi prymas Polski Józef Kowalczyk byli orędownikami pokoju. Kanonizacja Jana Pawła II trwała ponad 9 lat, była jedną z najkrótszych z historii kościoła. W 2011 Papież Polak został błogosławionym.