• Wersja do druku
  • -AA+A

Koniec estakady

21:05, 30.01.2014
Koniec estakady Do końca lutego przynajmniej jedna z nitek estakady Trasy Katowickiej w Poznaniu zostanie zamknięta - ogłosił to dziś wojewódzki nadzór budowlany. Zarząd Dróg Miejskich z kolei potwierdza, że przecinająca Rataje ulica Krzywoustego po przebudowie pozostanie w tym miejscu estakadą. Jej projekt budowlany jest już prawie gotowy dodaje ZDM, a wkrótce przetarg.

Do końca lutego przynajmniej jedna z nitek estakady Trasy Katowickiej w Poznaniu zostanie zamknięta - ogłosił to dziś wojewódzki nadzór budowlany. Zarząd Dróg Miejskich z kolei potwierdza, że przecinająca Rataje ulica Krzywoustego po przebudowie pozostanie w tym miejscu estakadą. Jej projekt budowlany jest już prawie gotowy dodaje ZDM, a wkrótce przetarg.

Fot.
Fot.

Podziel się:   Więcej
Poznańscy drogowcy mają gotowy projekt przebudowy estakady, planują rozpocząć prace w drugiej dekadzie tego roku, ale nie ogłosili jeszcze przetargu. Czekają na wynik kolejnej ekspertyzy. Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego nie ma tyle czasu. Przez kolejne lata na jego wniosek drogowcy demontowali lampy, ograniczali prędkość i ciężar pojazdów. Teraz czas na zdecydowane kroki. Wyłączenie nawet jednej, wjazdowej nitki estakady dla poznańskich kierowców oznacza kolejny, drogowy koszmar. Wesoło przebudowy estakady w ciągu ulicy Krzywoustego nie widzi też prezydent miasta. Ale unika porównań do innych, przedłużających się inwestycji w Poznaniu. Inwestycja pochłonie 270 milionów złotych i może zakończyć się w 2019 roku.