• Wersja do druku
  • -AA+A

Pogotowie okulistyczne w Poznaniu

14:19, 25.07.2010
Pogotowie okulistyczne w Poznaniu Mali poznaniacy, którzy ulegli wypadkom okulistycznym, nie będą musieli nareszcie jeździć do Konina, Piły czy Bydgoszczy.

Mali poznaniacy, którzy ulegli wypadkom okulistycznym, nie będą musieli nareszcie jeździć do Konina, Piły czy Bydgoszczy.


Podziel się:   Więcej
Po tym jak szpital dziecięcy im Krysiewicza zamknął okulistykę nagłe przypadki odsyłane były do oddalonych klinik. Narodowy Fundusz Zdrowia natomiast konkurs prowadził od początku roku i kolejne jego edycje były nierozstrzygnięte. Do teraz. od 1 sierpnia będzie wreszcie w Poznaniu okulistyczny oddział ratunkowy NFZ podpisał umowę do końca 2011 roku z Centrum Medycznym św. Jerzego. Od 1 sierpnia przez cała dobę dyżurować będą okuliści. Klinika dostała ponad 1 000 000 złotych na prowadzenie oddziału do końca tego roku. Według wyliczeń funduszu z pomocy okulistów korzystać będzie dwójka dzieci dziennie. Jeśli pomoc okulistów od ambulatoryjnej po operacje będzie potrzebna częściej centrum ma dostać więcej pieniędzy. Kolejny konkurs w przyszłym roku. Do teraz dzieci w nagłych wypadkach musiały jeździć nawet do Bydgoszczy