• Wersja do druku
  • -AA+A

Wielkopolski Rolnik Roku

19:50, 25.03.2012
Wielkopolski Rolnik Roku Statuetki "Siewcy" odbierali dziś na scenie auli uniwersyteckiej w Poznaniu najlepsi rolnicy z Wielkopolski. Po raz jedenasty odbyła się tam uroczysta Gala konkursu Wielkopolski Rolnik Roku. Wśród nominowanych znalazło się szesnaście gospodarstw, a spośród nich wybrano dziewięciu najlepszych z najlepszych. Jury oceniało między innymi poziom produkcji , zaawansowanie technologiczne , organizację gospodarstwa, i dbałość o ochrona środowiska.

Statuetki "Siewcy" odbierali dziś na scenie auli uniwersyteckiej w Poznaniu najlepsi rolnicy z Wielkopolski. Po raz jedenasty odbyła się tam uroczysta Gala konkursu Wielkopolski Rolnik Roku. Wśród nominowanych znalazło się szesnaście gospodarstw, a spośród nich wybrano dziewięciu najlepszych z najlepszych. Jury oceniało między innymi poziom produkcji , zaawansowanie technologiczne , organizację gospodarstwa, i dbałość o ochrona środowiska.

Fot.
Fot.

Podziel się:   Więcej
Do konkursu Wielkopolski Rolnik Roku zgłosiły się 44 gospodarstwa z całej Wielkopolski. Spośród nich kapituła konkursowa wyróżniła 16. Jury konkursu oceniało gospodarstwa na podstawie kilkunastu kryteriów. Wśród laureatów statuetki Siewcy znalazł się Jan Drabina. Wraz z żoną od 11 lat prowadzą hodowlę norek w Noskowie w powiecie Konkurs organizowany jest od 11 lat. Do tej pory brało w nim udział wielkopolskich 800 gospodarstw.