• Wersja do druku
  • -AA+A

Telewizja Poznań dziś

15:33, 15.04.2010
Telewizja Poznań dziś TVP Poznań jest jednym z najaktywniejszych oddziałów Telewizji Polskiej S.A. Od lat niezmiennie należy do czołówki ośrodków telewizyjnych przekazujących na antenę ogólnopolską największą liczbę codziennych relacji z wydarzeń regionalnych.

TVP Poznań jest jednym z najaktywniejszych oddziałów Telewizji Polskiej S.A. Od lat niezmiennie należy do czołówki ośrodków telewizyjnych przekazujących na antenę ogólnopolską największą liczbę codziennych relacji z wydarzeń regionalnych.

siedziba TVP Poznań
siedziba TVP Poznań

Podziel się:   Więcej
Telewizja Poznań produkuje programy dla wszystkich anten ogólnopolskiej telewizji publicznej, specjalizując się w reportażach i filmach dokumentalnych, a także w audycjach muzycznych, rozrywkowych, teatralnych i historycznych.

Do najpopularniejszych programów produkowanych w TVP Poznań - obok programu informacyjnego "Teleskop" - należą: "Telekurier" (ogólnopolski magazyn reporterów TVP INFO), „Okiem reportera”, "Medycyna i Ty”, "Ewa i jej goście", „Przy jednym stole”.

TVP Poznań realizuje również programy finansowane z funduszy Unii Europejskiej.

Silne związki TVP Poznań z regionem od ponad 56 lat przejawiają się w codziennym informowaniu Wielkopolan o tym, co dzieje się w ich miejscu zamieszkania. Efekty codziennej pracy reporterów TVP Poznań widzowie oglądają w regionalnych i poznańskich wydaniach „Teleskopu”.

TVP Poznań wspiera społeczne inicjatywy Wielkopolan, obejmuje je medialnym patronatem. Promuje w swoich programach nowatorskie rozwiązania oraz przykłady wielkopolskiej przedsiębiorczości.
 
 
 
...
 
reżyserka
Siedziba TVP Poznań
Gmach wybudowany w 2003 roku przy ul. Serafitek 8 został zaprojektowany specjalnie na potrzeby telewizji, tak by maksymalnie usprawnić proces produkcji programów telewizyjnych. Na parterze budynku znajdują się biura marketingu i promocji. Środek kondygnacji zajmują: redakcja programu informacyjnego oraz dwa studia telewizyjne. Stąd nadawany jest codzienny "Teleskop" oraz realizaowane są pozostałe programy studyjne . Pierwsze piętro jest miejscem, gdzie znajdują się najważniejsze urządzenia techniczne. Tu odbywa się produkcja programów telewizyjnych, ich montaż i emisja. Na piętrze znajduje się również reżyserka i pokoje redaktorów poszczególnych programów. Na drugim piętrze mieszczą się biura dyrekcji, służb administracyjnych i finansowych oraz taras. Budynek poznańskiej telewizji stoi na dwuhektarowym terenie, na którym oprócz właściwego gmachu znajdują się również warsztaty, magazyny i garaże dla samochodów technicznych.
Zasięg i pasma nadawania
Program lokalny TVP Poznań można odbierać na terenie całej Wielkopolski. Nadajniki DVB-T zapewniają odbiór sygnału Telewizji Poznań wszystkim mieszkańcom województwa. Można nas oglądać również w sieciach kablowych, internecie, a także na tabletach i smartfonach poprzez aplikację TVP Stream.

Pasma nadawania:

Dni powszednie:

godz. 7:30-8:00
godz. 17:30-21:00
godz. 22:00-22:30

Sobota - niedziela

godz. 10:00-11:00
godz. 17:30-21:00
godz. 22:00-23:00