Telekurier

Telekurier

czoł.
czoł.
Ewa Siwicka
Emisja:  poniedziałek - piątek, godz. 22:40, niedziela - "Telekurier extra", godz. 23:00

Emitowany od 14 lat z Poznania na antenę ogólnopolską magazyn reporterów "Telekurier" ma na swoim koncie  kilka tysięcy wydań. Każdego dnia "Telekurier" ogląda blisko 0,5 miliona widzów.

W „Telekurierze” prezentowane są sprawy o charakterze śledczym i obyczajowym. Dziennikarze piętnują łamanie prawa oraz urzędniczą nieudolność. Poruszają tematy niechętnie ujawniane jak przyzwolenie na przemoc, rodzinne dramaty czy korupcję władz. Autorzy na żywo komentują wydarzenia.
W swoim dorobku program ma tysiące reportaży, relacji na żywo w codziennych wydaniach programu oraz wizyty ekspertów, którzy wyjaśniają prezentowane w programie problemy i zjawiska społeczne.

Magazyn "Telekurier" tworzą:

producent: Rafał Biernacki
prowadzenie: Ewa Siwicka, Robert Chodyła, Dariusz Nowakowski, Tomasz Wolny, Agata Wojtkowiak
wydawcy: Monika Stachurska, Beata Demianowska, Mikołaj Żuławski
kierownicy produkcji: Marcin Weron, Michał Jaskólski, Szymon Matuszak
montażyści: Maciej Janaszak, Wiesław Jagsch, Michał Patecki, Krzysztof Wasielewski
oraz ekipa realizująca program.
Robert Chodyła
SATYSFAKCJA I POPULARNOŚĆ


Robert Chodyła:
- Naszym szczęściem jest to, że mamy wierną widownię i zgrany zespół redakcyjny.

Monika Stachurska:
 - Nie mogą pozostać bez wpływu na wrażliwość ludzkie doświadczenia i historie, które przez dziesięć lat pokazujemy w magazynie. A to, że program już od tylu lat cieszy się niesłabnącą sympatią i zainteresowaniem widzów, jest dla nas największą satysfakcją.


Dariusz Nowakowski
JUBILEUSZ "TELEKURIERA"

Dokładnie 2 lutego 2000 roku o godz. 20:00 popularny prezenter Tadeusz Zwiefka powitał widzów w pierwszym wydaniu ogólnopolskiego magazynu reporterów oddziałów regionalnych TVP. Program niezmiennie cieszy się uznaniem widzów, co udowadniają wyniki oglądalności.

"Telekurier" jest emitowany na żywo ze studia TVP Poznań. Początkowo program ukazywał się trzy razy w tygodniu. "Zmienniczką" T. Zwiefki była wtedy Dorota Knop, która prowadzi obecnie "Teleskop". W krótkim czasie miejsce D. Knop zajęła Monika Stachurska, która z programem związana jest do dziś.

Wieloletnim wydawcą magazynu był reportażysta i dokumentalista Tadeusz Litowczenko.
Producentem ( i jednym z redaktorów wydań) "Telekuriera" przez siedem lat, od początku istnienia magazynu był Zbigniew Piskorski.

Agata Wojtkowiak
Do 2004 roku "Telekurier" sukcesywnie rozwijał się. W tym czasie magazyn był obecny na ekranie siedem razy w tygodniu! Od poniedziałku do piątku widzowie oglądali "tradycyjne" wydania "Telekuriera", w soboty "Telekurier - Bis" - najciekawsze reportaże z tygodnia. Z czasem ekipa magazynu zaczęła w soboty relacjonować wydarzenia z kraju w 40 - minutowym "Telekurierze na żywo" (prowadzenie Tomasz Czeczótko z TVP Kraków i Robert Chodyła).
Tomasz Wolny
Późne wieczory sobotnie, potem niedzielne, zarezerwowane były na "Telekurier nocą". Ambitny, publicystyczny program nadawany był przez dwa lata. Na zmianę z Tadeuszem Zwiefką prowadziła go najpierw Bogna Nowakowska (TVP Poznań) później Joanna Osińska z TVP Szczecin.