• Wersja do druku
  • -AA+A

Internetowy Teatr TVP dla szkół

12:16, 11.12.2012
Internetowy Teatr TVP dla szkół TVP Poznań uczestniczy w ogólnopolskiej akcji "Internetowy Teatr TVP dla szkół" . Do obejrzenia 14 grudnia br. trzeciego spektaklu na żywo przez Internet zaprosiliśmy trzy wielkopolskie szkoły: Gimnazjum nr 1 w Śremie, Gimnazjum w Przykonie i Zespół Szkół CKR w Brzostowie. Dzięki akcji TVP S.A. zakodowane widowisko "Opowieść Wigilijna", transmitowane z Teatru Dramatycznego w Płocku, obejrzy w Wielkopolsce kilkuset uczniów.

TVP Poznań uczestniczy w ogólnopolskiej akcji "Internetowy Teatr TVP dla szkół" . Do obejrzenia 14 grudnia br. trzeciego spektaklu na żywo przez Internet zaprosiliśmy trzy wielkopolskie szkoły: Gimnazjum nr 1 w Śremie, Gimnazjum w Przykonie i Zespół Szkół CKR w Brzostowie. Dzięki akcji TVP S.A. zakodowane widowisko "Opowieść Wigilijna", transmitowane z Teatru Dramatycznego w Płocku, obejrzy w Wielkopolsce kilkuset uczniów.

Fot.: źródło teatrplock.pl
Fot.: źródło teatrplock.pl

Podziel się:   Więcej


„Internetowy Teatr TVP dla szkół” to kolejna ogólnopolska inicjatywa Telewizji Polskiej, której ideą jest tworzenie jak najszerszego dostępu do wydarzeń kulturalnych. Dzięki dyrekcji Teatru Dramatycznego w Płocku, kolejne tysiące uczniów z miejscowości często znacznie oddalonych od placówek teatralnych, obejrzy na żywo widowisko muzyczne pt.: "Opowieść Wigilijna". Spektakl oparty został na klasycznym opowiadaniu Karola Dickensa, dotyczącym skąpca Ebenezera Scrooge'a, który nie obchodził Świąt Bożego Narodzenia. Bohater nawiedzony przez duchy postanawia zmienić swoje postępowanie. Reżyseria Rafała Sisickiego, w głównej roli Szymon Cempura. Telewizja Polska traktuje to przedsięwzięcie nie tylko jako wzbogacenie i urozmaicenie szkolnych zajęć, ale także jako ważny element edukacji artystycznej i sposób na tworzenie nawyku korzystania z życia kulturalnego. Internetowy Teatr TVP dla szkół doskonale wpisuje się w misyjną działalność TVP i jest kontynuacją emisji spektakli teatralnych na żywo na antenie TVP1.

„Internetowy Teatr TVP dla szkół” cieszy się dużym zainteresowaniem społeczności uczniowskiej, dlatego od stycznia 2013 r. Telewizja Polska planuje realizować cykliczne pokazy internetowe 1-2 razy w miesiącu przez cały rok. Do projektu zapraszane będą kolejne teatry z całej Polski, które zaproponują zróżnicowany repertuar adresowany do uczniów szkół wszystkich szczebli od podstawówek po ponadgimnazjalne.