• Wersja do druku
  • -AA+A

Programy TVP w naziemnej telewizji cyfrowej w Poznaniu

15:54, 24.06.2010
Programy TVP w naziemnej telewizji cyfrowej w Poznaniu Spółka T.P. Emitel, wiodący operator naziemnej sieci nadawczej RTV w Polsce, uruchomiła w Poznaniu , w porozumieniu z TVP S.A., emisję testową programów TVP w standardzie DVB-T.

Spółka T.P. Emitel, wiodący operator naziemnej sieci nadawczej RTV w Polsce, uruchomiła w Poznaniu , w porozumieniu z TVP S.A., emisję testową programów TVP w standardzie DVB-T.

fot.arch.
fot.arch.

Podziel się:   Więcej
Jak informuje T.P. Emitel w "pakiecie" programów Telewizji Polskiej znajdują się programy: TVP1, TVP2, TVP Info (bez lokalnego programu TVP Poznań), TVP Sport, TVP Kultura, TVP Historia oraz TVP HD. Naziemna emisja cyfrowa programów TVP w dodatkowym pakiecie rozpoczęła się w czerwcu b.r., dzięki czemu poznańscy widzowie, odbierający programy w standardzie DVB-T, mają dostęp do pełnej oferty programowej TVP, a kibice piłki nożnej okazję do obejrzenia wszystkich meczów Mistrzostw Świata w RPA w technologii wysokiej rozdzielczości obrazu na kanale TVP HD.
Emisja testowa prowadzona jest z nadajnika RTCN Poznań / Śrem na kanale 28 z mocą 20 kW EiRP.

Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T nadawana ze Śremu dostępna jest również w multipleksie DVB-T na kanale 23. Jej zasięg obejmuje większą część Wielkopolski (nadajnik o mocy 100 kW ERP), a w skład „pakietu” programów wchodzą programy TVP S.A. : TVP1, TVP2, TVP Info (z lokalnymi programami TVP Poznań) oraz programy stacji komercyjnych : Polsat, TVN, TV4, TV Puls, a także stacje radiowe: Program 3 PR i Radio Merkury Poznań.