• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Aleksander Kwaśniewski: jestem spokojny o Euro

10:39, 06.04.2011
Aleksander Kwaśniewski: jestem spokojny o Euro Mało kto pamięta, ale były prezydent był jednym z inicjatorów tego, by urządzić mistrzostwa Europy w piłce nożnej w Polsce. Aleksander Kwaśniewski w „Kawie czy herbacie” oceniał stan przygotowań do Euro 2012.

Mało kto pamięta, ale były prezydent był jednym z inicjatorów tego, by urządzić mistrzostwa Europy w piłce nożnej w Polsce. Aleksander Kwaśniewski w „Kawie czy herbacie” oceniał stan przygotowań do Euro 2012.

Aleksander Kwaśniewski regularnie uprawia sport (fot. PAP/Leszek Szymański)
Aleksander Kwaśniewski regularnie uprawia sport (fot. PAP/Leszek Szymański)

Podziel się:   Więcej
Aleksander Kwaśniewski uważa, że jest człowiekiem spełnionym. – Jeżdżę po świecie i wreszcie mam czas na sport – mówi. Były prezydent uważa, że kilka dyscyplin zaczął uprawiać zbyt późno. Tak było na z nartami, na którą namówiła go żona. Poza tym regularnie gra w tenisa.

W przeszłości trenował też lekkoatletykę w pierwszoligowym klubie Iskra Białogard. Ojciec Aleksandra Kwaśniewskiego był wielkim kibicem piłki nożnej. – Sport towarzyszył mi od najmłodszych lat. Nic więc dziwnego, że były polityk od dawna przekonywał, że w Polsce musi się odbyć duża sportowa impreza.

To, że Euro organizujemy wspólnie z Ukrainą, Aleksander Kwaśniewski uważa za sukces. – Dzięki temu debiutujemy od razu jako współorganizator prestiżowego i bardzo liczącego się wydarzenia sportowego.

Były prezydent przekonuje, ze nie obawia się o infrastrukturę i inwestycje związane z Euro. – Byłem ostatnio w Kijowie i widziałem nowo wybudowany terminal. Niebawem ma powstać kolejny – mówi.

Jest jedna rzecz, która budzi niepokój Aleksandra Kwaśniewskiego: kultura kibicowania w Polsce. – Tu potrzebne są rozwiązania jasne i konkretne. Trzeba powiedzieć jedno: musimy działać razem – powiedział były prezydent w „Kawie czy herbacie”.

Marta Nadzieja
 
 
 
...