• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Nagrody Grand Press 2015 wręczone

21:34, 10.12.2015
Nagrody Grand Press 2015 wręczone Barbara Włodarczyk, Paweł Kaźmierczak oraz program „Hala odlotów” znaleźli się wśród nagrodzonych na tegorocznej gali Grand Press. Nagrody, przyznawane za najlepsze newsy, teksty publicystyczne, śledcze, reportaże i wywiady, wręczono 10 grudnia w Warszawie.

Barbara Włodarczyk, Paweł Kaźmierczak oraz program „Hala odlotów” znaleźli się wśród nagrodzonych na tegorocznej gali Grand Press. Nagrody, przyznawane za najlepsze newsy, teksty publicystyczne, śledcze, reportaże i wywiady, wręczono 10 grudnia w Warszawie.

W kategorii Publicystyka wyróżniono „Halę odlotów” (fot. TVP)
W kategorii Publicystyka wyróżniono „Halę odlotów” (fot. TVP)

Podziel się:   Więcej
Nagrodę Grand Press w kategorii Reportaż telewizyjny otrzymała bezkonkurencyjna Barbara Włodarczyk, autorka reportażu przygotowanego i wyemitowanego w TVP1„Święta wojna Rosjan” – zobacz w VOD.tvp.pl. Dziennikarka idąc tropem historii hymnu wojennego „Święta wojna”, rozbiera dumę i duszę Rosjan na czynniki pierwsze i podaje je widzowi na tacy.

W kategorii Publicystyka najlepszy program stworzyła Katarzyna Janowska wraz z zespołem TVP Kultura. Nagroda Grand Press została przyznana za cykl „Hala odlotów” a zwłaszcza za dwa wydania – „Kultura i polityka” i „Dlaczego Kościół ma problem z seksem?”, w których to uczestnicy kultowego już programu rozmawiają z przyszłymi posłami o zadaniach kultury, a w drugiej debacie – o stosunku Kościoła katolickiego do seksu.  Zobacz „Halę odlotów” w VOD.tvp.pl!

W kategorii Dziennikarstwo śledcze najlepszym dziennikarzem mijającego roku został Paweł Kaźmierczak, który otrzymał nagrodę Grand Press za materiały emitowane w TVP2 w „Magazynie Ekspresu Reporterów”. „Nie odpuszczę do końca” i „Nietykalni” dotyczyły historii zastraszanych przedsiębiorców – ofiar grupy przestępczej, z którą współpracowali m.in. ludzie z łódzkiego wymiaru sprawiedliwości. Zobacz „Magazyn Ekspresu Reporterów" w VOD.tvp.pl.

Nominowana do nagrody Dziennikarz Roku Katarzyna Janowska, dyrektor TVP Kultura zajęła drugie miejsce, red. Tomasz Sekielski – czwarte, a Krzysztof Ziemiec – piąte.

Prestiżowy konkurs dziennikarski Grand Press jest organizowany przez miesięcznik „Press" od 1997 r.