• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Zarzuty za nielegalną strzelnicę

21:58, 14.04.2017
Zarzuty za nielegalną strzelnicę 12 kwietnia rano, kilka godzin po tym, jak w Magazynie Ekspresu Reporterów w reportażu „Rykoszet”, ujawniliśmy skandaliczne zaniedbania, do których doszło na nielegalnej strzelnicy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli, starosta zawiesił w pełnieniu obowiązków dyrektora tej szkoły, Włodzimierza S.

12 kwietnia rano, kilka godzin po tym, jak w Magazynie Ekspresu Reporterów w reportażu „Rykoszet”, ujawniliśmy skandaliczne zaniedbania, do których doszło na nielegalnej strzelnicy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli, starosta zawiesił w pełnieniu obowiązków dyrektora tej szkoły, Włodzimierza S.

Fot. kadr z reportażu Pawła Kaźmierczaka
Fot. kadr z reportażu Pawła Kaźmierczaka

Podziel się:   Więcej
Jedenastego kwietnia w Prokuraturze Okręgowej w Tarnobrzegu, Włodzimierz S. usłyszał już zarzut umyślnego podjęcia decyzji o zaadaptowaniu pomieszczenia bibliotecznego na strzelnicę, bez braku wymaganego zgłoszenia do organu nadzoru budowlanego. Śledczy postawili też dyrektorowi zarzut narażenia uczniów korzystających ze strzelnicy na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbek na zdrowiu oraz spowodowania nieumyślnego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci ciężkiego kalectwa u 17-letniego Rafała Adamczyka, który 23 maja 2016 r. został zraniony na strzelnicy rykoszetem i stracił lewe oko. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach zarzuty w tej sprawie mogą usłyszeć kolejni pracownicy szkoły.

31 marca w pełnieniu obowiązków zawieszono nauczyciela, emerytowanego oficera Wojska Polskiego, który prowadził zajęcia na nielegalnej strzelnicy. Jemu również prokuratura postawiła bardzo poważne zarzuty związane z zaniedbaniami, do których doszło podczas prowadzonych przez niego lekcji ze strzelectwa.