Strona główna » Publicystyka » magazyny reporterskie » Magazyn Ekspresu Reporterów

wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Magazyn Ekspresu Reporterów - 28.10.2014

foto 23 października zginęła tragicznie w katastrofie w Katowicach Brygida Frosztęga-Kmiecik, nasza reporterka i redakcyjna koleżanka, oraz jej mąż i synek. Dziś było jej pożegnanie. W programie wspomnienie Brygidy i jej ostatni reportaż „Grajek z Katowic”. To opowieść o starszym człowieku, który grając na skrzypcach w Katowicach wydawał paragony z kasy »  

Magazyn Ekspresu Reporterów - 21.10.2014

43 Anna Świderska „Walka o sprawiedliwość”” Historia człowieka, który w walce o sprawiedliwość stracił 12 lat swojego życia. Pan Krzysztof, właściciel ośrodka wypoczynkowego został niesłusznie oskarżony o udział w grupie przestępczej oraz produkcję narkotyków na dużą skalę. Choć prokurator oparł zarzuty tylko na zeznaniach świadka, to mężczyzna i tak spędził dwa »  

Magazyn Ekspresu Reporterów - 14.10.2014

43 Paweł Kaźmierczak „Recepta na zniszczenie człowieka” Pani Grażyna pielęgniarka po 31 latach pracy, zostaje dyscyplinarnie zwolniona. Szefowie placówki w uzasadnieniu stawiają jej najcięższy zarzut – ich zdaniem, poprzez swoje zaniedbania, doprowadziła do śmierci pacjenta. Jednak według opinii biegłego, powołanego przez sąd Pani Grażyna nie dopuściła się żadnych uchybień, które skutkowałyby śmiercią »  

Magazyn Ekspresu Reporterów - 07.10.2014

43 Wojciech Barczak „Puste Łóżeczko” Tuż po porodzie odebrali jej dziecko, bo pracownicy szpitala stwierdzili, że sama nie poradzi sobie z opieką nad nim. Nikt nawet nie zapytał kto jest ojcem noworodka. Po prostu uznali, że skoro jest niepełnosprawna umysłowo, to na pewno jest sama. Małgorzata Gwiazda-Elmerych „A życie toczy się »  

Magazyn Ekspresu Reporterów - 30.09.2014

43 Paweł Gregorowicz „Syn z mocy prawa” Przez kilkanaście lat płacił alimenty na dziecko, którego jak mówił nie był ojcem. Teraz, gdy możliwe są już szczegółowe badania DNA i mógłby to udowodnić musi odwołać się do Trybunału w Strasburgu, gdyż Polskie prawo nie przewiduje możliwości cofnięcia decyzji o przyznaniu ojcostwa. Paweł »  

Magazyn Ekspresu Reporterów - 23.09.2014

foto „Na granicy prawa”, Paweł Gregorowicz W 2010 r. komornik sądowy Joanna S., rozpoczęła egzekucję dłużnika, który przez lata nie wywiązywał się z obowiązku alimentacyjnego. Popełniła szereg błędów, nie sprawdziła m.in. numeru PESEL. Ofiarą padł Leszek Antoniak, który o sprzedaży swojej działki dowiedział się kilka miesięcy później. Po czterech latach walki »  

Magazyn Ekspresu Reporterów - 16.09.2014

image Ernest Saj „W interesie dziecka” W reportażu powtarzający się problem walki między rodzicami o opiekę nad dzieckiem. Ponad 40 interwencji policji przy próbie spotkania ojca z córką. W tego typu konfliktach zapomina się, że sytuacja najbardziej traumatycznie wpływa na dziecko. Anna Żakowiecka-Krysiak „Internetowy biznes” Zachęceni atrakcyjną ceną nie zastanawiamy się, że możemy paść »  

Magazyn Ekspresu Reporterów - 09.09.2014

43 Alina Suworow „Dom na papierze”Pani Mariola, w wyniku problemów finansowych zmuszona była wziąć pożyczkę. W ramach zabezpieczenia miała zastawić swój dom. Jak się później okazało zamiast umowy pożyczkowej podpisała umowę sprzedaży swojej nieruchomości. Sąd jednak dopatrzył się oszustwa, unieważnił transakcję i kobieta odzyskała swoja własność . Niestety na tym jej »  

Prześlij plik

Aby skorzystać z funkcji przesyłania materiałów musisz się zalogować. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.