Redakcja „Reportera Polskiego”

Redakcja „Reportera Polskiego” <p>Reporter Polski </p><p>Emisja: TVP2, w każdy poniedziałek godz, 15.25</p><p>Czas trwania: 25 minut </p><p>Prowadzący: Magdalena Gwóźdź, Tomasz Wolny</p><p>Wydawca: Agnieszka Gawerska-Jabłonowska</p>Redakcja Publicystyki TVP2, Monika Sieradzka

Reporter Polski

Emisja: TVP2, w każdy poniedziałek godz, 15.25

Czas trwania: 25 minut

Prowadzący: Magdalena Gwóźdź, Tomasz Wolny

Wydawca: Agnieszka Gawerska-Jabłonowska

Redakcja Publicystyki TVP2, Monika Sieradzka

foto
foto

„Reporter Polski” to magazyn pokazujący Polskę bez retuszu. Każdy odcinek to opowieść o losach i życiowych problemach współczesnych Polaków. Program porusza ważne sprawy społeczne, tropiąc przypadki bezprawia oraz sytuacje pozbawiania wsparcia ludzi potrzebujących pomocy. Pokazuje osobiste ludzkie dramaty. Szuka też bohaterów pozytywnych, którzy wbrew przeciwnościom losu zmieniają swoje życie na lepsze. Podstawowa zasada: w centrum każdej opowieści znajduje się konkretny człowiek poszukujący sposobu na wybrnięcie z losowych uwikłań.

Program istnieje od marca 2012. Redakcja swoje reporterskie zadanie pojmuje jako nieustanne poszukiwanie sedna sprawy, jako mierzenie pulsu i wsłuchiwanie się w tętno współczesnej Polski. Z programem współpracują czołowi reporterzy telewizyjni z całego kraju.

Redakcję naszego programu tworzą:
Monika Sieradzka
Monika Sieradzka
Szefowa redakcji Reporter Polski, dziennikarka, autorka reportaży i filmów dokumentalnych. Reporterka i wydawczyni „Wiadomości”, szefowa serwisów w TVP Info, korespondentka TVP w Skandynawii, autorka reportaży dla TVP i niemieckiej telewizji ARD, producentka w niemieckiej telewizji ZDF. Tworzyła i prowadziła programy publicystyczne o tematyce międzynarodowej: „Komentator” w TVP Polonia i „Europa” w TVP Info.

Autorka filmów dokumentalnych, m.in. „100 dni Kwaśniewskiego” ZDF/ARTE, „Necrobusiness” BBC (Grand Prix na Festiwalu Tempo w Sztokholmie), „Smoleński lot” TVP1, „Norwegia: dramat i nadzieja” TVP2 (nominowany do Grand Press).

Z-ca dyrektora artystycznego Festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu.
Agnieszka Gawerska-Jabłonowska
Agnieszka Gawerska-Jabłonowska
Dziennikarka, korespondentka, redaktor wydania programu Reporter Polski.

Jeszcze podczas studiów na Wydziale Dziennikarstwa rozpoczęła pracę w Panoramie TVP2. Z tą redakcją związała się na 10 lat pracując najpierw jako reporterka, następnie dziennikarka i wydawca działu zagranicznego. Autorka reportaży, wywiadów materiałów reporterskich dotyczących m.in. Włoch, Watykanu, organizacji międzynarodowych i monarchii brytyjskiej. Pracowała także jako lektorka języka angielskiego i włoskiego. W 2000 roku wygrała konkurs na korespondenta Polskiej Agencji Prasowej w Rzymie i Watykanie. Rok później została korespondentką TVP . W Rzymie pracowała tam aż do śmierci papieża Jana Pawła II. Nastepnie na krótko wróciła do macierzystej redakcji Panoramy , a od 2007 roku pracowała w TVN przy produkcji filmu o zamachu na papieża Jana Pawła II. Krótki czas współpracowała także z TVN Warszawa przy powstawaniu stacji. W 2012 roku wróciła do TVP.
Magdalena Gwóźdź
Prowadzący:

Magdalena Gwóźdź
Dziennikarka, reporterka, prezenterka. Od 2009 roku związana z „Panoramą” TVP2. Prowadzi poranne wydania „Panoramy” w „Pytaniu na Śniadanie” i „Panoramę Kraj”. Współpracuje z telewizją ARTE, MDR i Deutsche Welle, Absolwentka germanistyki i dziennikarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Studiowała też na Uniwersytecie w Zurychu w Instytucie Publicystyki i Badań nad Mediami. Lubi słuchać ludzi. Uwielbia spokojne poranki, pływanie i stare filmy. Wzrusza ją ludzka dobroć.
Tomasz Wolny
Tomasz Wolny

Poznaniak, reporter, prezenter.

Ukończył Politologię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu i Columbia University. W PWSFTViT studiuje realizację. Wcześniej związany z TVN24.

Uzależniony od śniegu, wody, wiatru i obu Ameryk.

Prześlij plik

Prześlij wiadomość, zdjęcie lub wideo:wielkość pliku nie może przekroczyć 50 MB