wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Sprawa dla reportera - 23.10.2014

foto 1) Sprawa samobójczej śmierci 14-letniej Pauliny. Dziewczynkę powieszoną w garażu znalazł brat. Prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie, wykluczając udział osób trzecich. Według rodziców, organy wyjaśniające okoliczności śmierci ich córki popełniły wiele błędów m.in. nie sprawdzając zawartości telefonów. 2) Tomasz przepisał w darowiźnie cały swój majątek siostrze, ponieważ sam nigdy »  

Sprawa dla reportera - 16.10.2014

foto 1) Jan żyje samotnie z bardzo trudnych warunkach, utrzymuje się ze zbierania puszek i szkła. Opiekuje się psami i koniem - Walusiem. Jak twierdzi, jego sytuacja materialna, bieda, nie podoba się sąsiadom co prowadzi do wielu konfliktów. 2) Pani Dorota z Kostomłotów koło czuje się pokrzywdzona przez swojego byłego partnera »  

Sprawa dla reportera - 09.10.2014

foto 1) Podopieczni i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie czują się pokrzywdzeni przez byłą dyrektor placówki. Jak twierdzą byli pracownicy, kobieta wraz z księgową wyprowadzała przez kilka lat finanse podopiecznych na prywatne cele, a pracownicy otrzymywali wielokrotnie niższe premie niż były w księgowości. Była dyrektor trafiła do aresztu na trzy »  

Sprawa dla reportera - 02.10.2014

43 1) Wracamy do historii Andrzeja Czopa z okolic Nowego Sącza. Mężczyzna urodził się bez pęcherza moczowego, ponadto od kilku lat czekał na przeszczep nerki. Po emisji programu mężczyzna dostał nową nerkę. 2) 25-letni Wojtek choruje na rdzeniowy zanik mięśni. To pełen woli życia mężczyzna, jego największą pasją jest muzyka i »  

Sprawa dla reportera - 25.09.2014

43 1) Sąsiedzki konflikt romsko–polski w Skarżysku Kamiennej. Romska rodzina p. Anieli walczy z sąsiadami o skrawek ziemi. Wieloletni spór, również na tle narodowościowym, skutkuje sprawami sądowymi i prokuratorskimi. 2) Sprawa lokatorów zabytkowego, drewnianego domu w Zakopanem przy Jaszczurówce. Mieszkańcy żyją w bardzo trudnych warunkach, bez bieżącej wody. Wieloletnie starania o »  

Sprawa dla reportera - 18.09.2014

43 1) Państwo Górczyńscy – projektanci kostiumów kąpielowych – stracili płynność finansową, zaciągnęli pożyczkę u znajomego, podpisali weksel In blanco. Weksel został wystawiony na 1,2 tys. zł. Obecnie małżeństwo musi spłacić weksel osobie, która odkupiła go od znajomego na dużo wyższą sumę. 2) Okoliczności śmierci młodego człowieka, do której doszło w »  

Sprawa dla reportera - 11.09.2014

fotoCzłowiek wobec władzy bywa mały i słaby, a człowiek niepełnosprawny jest nikim. Tak o swojej sytuacji i walce z oporem urzędniczej materii opowiadają zdesperowani członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych archidiecezji warszawskiej. Wybudowali ośrodek własnymi środkami, za przeszło 6 milionów złotych. Teraz władze chcą zablokować jego otwarcie. »  

Sprawa dla reportera - 04.09.2014

image 1) Pani Barbara walczy w sądzie z ojcem dwójki sowich dzieci o opiekę nad nimi. Jak twierdzi, były partner uniemożliwia jej kontaktowanie się z pociechami. 2) Dzieci Galiny, Ukrainki mieszkającej w Polsce, chorują na rzadką chorobę Zespół Marfana - ich ręce i nogi są nieproporcjonalne do całego ciała. Żyją w »