Strona główna » Publicystyka » polityka » Tomasz Lis na żywo

Tomasz Lis na żywo

 

wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Tomasz Lis na żywo - 25.05.2015

imageProgram poblicystyczny Tomasza Lisa. W każdym odcinku są poruszane najważniejsze sprawy społeczno - polityczne, które budzą wielkie emocje. Zaproszeni do studia goście odpowiadają na pytania prowadzącego. »  
00:49:50

Tomasz Lis na żywo - 11.05.2015

43 – W Polsce jest dziś pytanie ile kontynuacji, ile zmiany? Ile doświadczenia ile eksperymentu? – tak prezydent Aleksander Kwaśniewski ocenia wyniki I tury wyborów prezydenckich. Andrzej Duda – jak ocenił – wykonał gigantyczną pracę i miał lepszą kampanię. Na wynik na pewno wpłynęło również 20 proc. buntowników Pawła Kukiza. W »  
00:43:43

Tomasz Lis na żywo - 04.05.2015

43Finisz kampanii wyborczej kandydatów na prezydenta. Co zaproponowali nam politycy? Jak szanse swoich kandydatów oceniają politycy? Gośćmi programu są Joanna Senyszyn (SLD), Jacek Protasiewicz (PO), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) i Zbigniew Ziobro (ZP). W drugiej części programu o wyborach, polityce i kulturze Agnieszka Holland. »  
00:52:29

Tomasz Lis na żywo - 27.04.2015

43 Dlaczego wypowiedź Jamesa Comeya, szefa FBI, przypisującego Polakom udział w Holokauście, wzbudziła tak ogromne emocje? Czy Polska słusznie protestuje? Dyskutują historycy i publicyści: Andrzej Celiński, Konstanty Gebert, Piotr Gontarczyk oraz Jan Grabowski z Uniwersytetu w Ottawie. W drugiej części programu prof. Aleksander Smolar o kampanii prezydenckiej i jej konsekwencjach. – »  
00:50:48

Tomasz Lis na żywo - 20.04.2015

foto Tylko jedno wydarzenie sprzed lat jest w stanie zepchnąć na drugi plan kampanię prezydencką – to katastrofa smoleńska. PiS z posłem Antonim Macierewiczem utrzymują, że był to zamach, a państwo polskie w tej sprawie zaatakowało społeczeństwo. Co innego twierdzi prokuratura. Dojście do prawdy okazuje się bardzo trudne. Gośćmi programu są »  
00:52:01

Tomasz Lis na żywo - 30.03.2015

43 Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda straszy, że wejście Polski do strefy euro spowoduje zubożenie społeczeństwa. W nowym spocie Dudy występuję kobieta, która mówi dziecku, że nie stać jej na kupienie czegoś do jedzenia. Janusz Lewandowski, b. komisarz UE ds. budżetu, a obecnie doradca premier Kopacz twierdzi stanowczo, że to, »  
00:50:29

Tomasz Lis na żywo - 23.03.2015

foto W programie gorąca dyskusja na temat mechanizmów wyprowadzania pieniędzy ze SKOK–ów. Dlaczego SKOK–i nie zostały poddane tym samym rygorem kontroli co inne banki? Kampania wyborcza trwa już od kilku tygodni, tymczasem wygląda jak gdyby startujący kandydaci nie traktowali jej zbyt poważnie. Dlaczego do tej pory wyborcza gra przypomina bardziej anegdotę »  
00:51:14

Tomasz Lis na żywo - 16.03.2015

image W kampanii wyborczej coraz mocniej na pierwszy plan wpływają spory światopoglądowe. Ustawa o in vitro i sprawa kampanii antyprzemocowej budzą największe emocje. Czy wpłyną na wynik wyborów? Gośćmi programu są Joanna Mucha (PO), Stefan Niesiołowski (PO), Zbigniew Ziobro (SP) i Jarosław Gowin (PR). O aferze SKOK i obietnicach gospodarczych składanych »  
00:49:22