Strona główna » Publicystyka » polityka » Tomasz Lis na żywo

Tomasz Lis na żywo

 

wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Tomasz Lis na żywo - 23.02.2015

foto Czy Ukraina zostanie przejęta przez Rosję? Kiedy Zachód podejmie ostrzejsze kroki przeciwko Kremlowi? Gdzie jest czerwona linia, której Władimir Putin nie będzie mógł przekroczyć? O tym w rozmowie z marszałkiem Sejmu Radosławem Sikorskim. W drugiej części programu o problemach polskiej wsi, proteście rolników i opłacalności produkcji rolnej Renata Beger (b. »  
0:50:32

Tomasz Lis na żywo - 16.02.2015

fotoProgram poblicystyczny Tomasza Lisa. W każdym odcinku są poruszane najważniejsze sprawy społeczno - polityczne, które budzą wielkie emocje. Zaproszeni do studia goście odpowiadają na pytania prowadzącego. »  
0:50:06

Tomasz Lis na żywo - 02.02.2015

foto Jaka jest rola Kościoła w Polsce. Czy próbuje wpływać na rządzących czy jest spychany na margines? Powodem do wznowienia dyskusji o roli Kościoła w naszym państwie było przyjęcie papieskiego orderu za zasługi przez prezesa Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzeja Rzeplińskiego. Dyskutują Monika Płatek (prawnik), Ryszard Kalisz (Dom Wszystkich Polska), Jarosław Gowin »  
0:50:13

Tomasz Lis na żywo - 26.01.2015

imageKandydatura Małgorzaty Ogórek budzi kontrowersje również wśród kobiet. O kandydatce SLD na prezydenta i postrzeganiu kobiet w polityce rozmawiają Joanna Senyszyn, Beata Kempa, scenarzystka Ilona Łepkowska oraz Małgorzata Kidawa-Błońska. W drugiej części programu Agnieszka Holland o polskiej polityce i polskiej wrażliwości. »  
0:50:51

Tomasz Lis na żywo - 19.01.2015

43 Rząd zawarł porozumienie z górniczymi związkami. Związkowcy są zadowoleni. Utrzymali miejsca pracy. Ekonomiści mniej. Bo będzie to kosztować podatników 2,3 mld zł. Pada pytanie czy to kompromis czy rząd ugiął się pod groźbą strajku i niepokojów społecznych? Oceniają Adam Szejnfeld (PO), Ryszard Petru (ekonomista), Władysław Frasyniuk (przedsiębiorca), Jan Guz (OPZZ) »  
0:50:18

Tomasz Lis na żywo - 12.01.2015

43 Zanim jeszcze zagrała Orkiestra Jurka Owsiaka, już posypała się na nią fala krytyki z prawej strony sceny politycznej. Skąd tak brutalny atak medialny na szefa WOŚP? Komentują Dominika Wielowieyska (Gazeta Wyborcza), Zbigniew Hołdys, Tomasz Terlikowski (TV Republika) i Łukasz Warzecha (wSieci). W drugiej części programu o atakach terrorystycznych w Paryżu »  
0:49:43

Tomasz Lis na żywo - 05.01.2015

image – Demokracja, zwłaszcza w krajach młodej demokracji, jest bardzo krucha i może być bardzo łatwo zrujnowana – mówi Adam Michnik. Jego zdaniem, tak się stało w Ukrainie Janukowycza, Rosji Putina, czy na Węgrzech Orbana. – I oby Budapeszt w Warszawie był marzeniem ściętej głowy – dodał. W rozmowie z Tomaszem »  
0:49:55

Tomasz Lis na żywo - 29.12.2014

43 Od rewolucji gospodarczej w Polsce minęło 25 lat. Jej twórca, Leszek Balcerowicz, był bardzo często za nią krytykowany, ale okazywano mu również dowody wdzięczności. O przemianach gospodarczych w naszym kraju oraz obecnym stanie gospodarki w rozmowie z Leszkiem Balcerowiczem. W drugiej części programu najważniejsze wydarzenia 2014 r.: konflikt na Ukrainie; »  
0:51:01