• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Zespół Wiadomości

10:53, 25.10.2012
Zespół Wiadomości Jest nas prawie setka. Setka ludzi zdeterminowanych, by codziennie dostarczyć Wam porcję najświeższych, najciekawszych i najbardziej poruszających wiadomości z kraju i zagranicy. I to wszystko w najlepszej jakości.

Jest nas prawie setka. Setka ludzi zdeterminowanych, by codziennie dostarczyć Wam porcję najświeższych, najciekawszych i najbardziej poruszających wiadomości z kraju i zagranicy. I to wszystko w najlepszej jakości.

Wiadomości to najpopularniejszy program informacyjny TVP
Wiadomości to najpopularniejszy program informacyjny TVP

Podziel się:   Więcej
Nasz zespół można podzielić według “czterech R” na: Redaktorów, Reporterów, Reasercherów i Realizatorów.

Redaktorzy W dużym skrócie to ci, którzy decydują o tym, co i w jaki sposób znajdzie się w poszczególnych wydaniach Wiadomości. Najważniejszym redaktorem jest szef redakcji - Piotr Kraśko. W ponad 23-letniej historii naszego programu jest 25 szefem Wiadomości, co pokazuje, że nie jest to wcale łatwa i usłana różami posada. Szefa wspomaga Maciej Czajkowski, przypominający wszystkim o standardach dziennikarstwa telewizyjnego rodem z BBC. Piotr Kraśko oraz Beata Tadla, Michał Adamczyk, Krzysztof Ziemiec to zespół prowadzących główne wydania o 19.30 oraz "Dziś Wieczorem" na antenie TVP Info. To oni swoimi twarzami i głosem uwiarygadniają decyzje podejmowane przez redaktorów wydania: Katarzynę Bajszczak (pracującą również w Teleexpressie), Ewę Strzelec (także wydawca w TVP Info), Piotra Jaźwińskiego (wydawca z najdłuższym stażem) i Grzegorza Sajóra (również współautora programu “Na pierwszym planie”). Elżbieta Byszewska, Edyta Suchacka-Józefowicz, Bogdan Ulka są redaktorami wydań 6-8, 12.00 i 15.00. Twarzami tych programów są Anna Hałas-Michalska, Katarzyna Senyk, Michał Adamczyk, Michał Siegieda.

Marek Czunkiewicz, Bogdan Ulka, Marcin Winiecki - to redaktorzy odpowiedzialni za przygotowanie materiałów filmowych, dostarczanych przez dziennikarzy OTV.

Reporterzy Nawet najbardziej doświadczeni i najlepsi redaktorzy nie zrobią dobrego programu bez armii dobrze wyszkolonych reporterów. To Elżbieta Byszewska, Lech Dawidowicz, Justyna Dobrosz-Oracz, Kamil Dziubka, Adam Feder, Paweł Gadomski, Jacek Gasiński, Anna Hałas-Michalska, Leszek Krawczyk, Milena Kruszniewska, Jarosław Kuś, Michał Siegieda, Maria Stepan, Marcin Szewczak, Jacek Tacik. To także szóstka naszych korespondentów zagranicznych: w Berlinie - Marcin Antosiewicz; w Brukseli - Joanna Wajda; w Moskwie - Arleta Bojke; w Rzymie - Urszula Rzepczak; w Waszyngtonie - Marcin Firlej. Od inwencji, kontaktów, wiedzy, sprytu, ciekawości, zaangażowania reporterów zależy w dużym stopniu kształt naszego programu, to, czy zobaczycie coś, czego nie pokażą inni. Każde z nich, niezależnie od własnych zainteresowań czy wcześniejszych specjalizacji, jest w stanie zrobić materiał filmowy na każdy temat - bo takie jest współczesne dziennikarstwo telewizyjne.
Reasercherzy Nazywani pieszczotliwie “rysiami”. To osoby, bez których ani redaktorzy ani tym bardziej reporterzy nie dali by sobie rady. Faustyna Galon, Małgorzata Główka, Natalia Górna, Mariusz Jarosiewicz, Jacek Kisielewski, Karolina Kubiatowska, Sandra Meunier, Mirela Krzyżak, Sylwia Szczęsna, Michał Smoczyński, Mariusz Smolewski, Michał Owerczuk, Kamila Schmidt, Ewa Bugała, Maria Twardzicka wyszukują niezbędne do materiałów filmowych zdjęcia z archiwów, informacje z internetu, umawiają reporterów na rozmowy z informatorami, przygotowują grafiki i zapowiedzi najważniejszych materiałów w programie. Każde z nich nosi “reporterską buławę” w plecaku, niektórzy zdobywszy reporterskie ostrogi, samodzielnie przygotowują materiały do wydań Wiadomości o 12.00 i 15.00

Realizatorzy Bez nich nie ukaże się żadne wydanie “Wiadomości”. Żaden z najbardziej szalonych pomysłów redaktorów czy reporterów nie ma szans na realizację, jeśli nie zaakceptują ich nasi produceni: Hanna Kurzawa, Małgorzata Janiszewska, Matylda Pakowska, Beata Smolińska, Witold Sobieski, Krzysztof Woźniak. Potrafią znaleźć wyjście z sytuacji czasami naprawdę beznadziejnych. Dbają o to, by nasze ekipy zdjęciowe i operatorzy mieli jak najwięcej ciekawej pracy. Edyta Wochna, Wojciech Gajowniczek, Jerzy Grudziński, Ryszard Kamola, Bogusław Przepierski. Tomasz Trzosek wspólnie z obsługą studia dbają o to, by Wiadomości mogły pojawić się na antenie TVP1.

Taki jest właśnie zespół “Wiadomości TVP”.
Twarze wiadomości
Napisz do nas