wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Studio Polska - 16.06.2018

4x3 Sąd Najwyższy odrzucił kasację drukarza, który odmówił druku plakatów organizacji propagujących homoseksualizm. Tę decyzję bardzo ostro skrytykował minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro zarzucając jej łamanie wolności gospodarczej, wolności sumienia i narzucanie określonej ideologii. Czy prawa mniejszości seksualnych są ponad wolnościami obywatelskimi? Jaki wpływ na takie orzeczenia ma brak »  
01:36:42

Studio Polska - 09.06.2018

4x3 Posłowie Prawa i Sprawiedliwości postanowili podjąć interwencję w siedzibach kilku dużych miast w całej Polsce. Zażądali informacji o czasie pracy oraz nagrodach dla urzędników. Odpowiedzi na swoje pytania jednak nie uzyskali. Czy powszechny dostęp do informacji publicznej rozwiązał by problemy w samorządzie? Kontrolę społeczną władz samorządowych uzasadniają niekontrolowane wydatki, które »  
01:34:08

Studio Polska - 02.06.2018

4x3 SLD wraca do gry. Lecz kto w Polsce reprezentuje prawdziwą lewicę? W programie również o dekomunizacji nazw ulic, które decyzja wojewody mazowieckiego zostały zmienione, a teraz stare nazwy przywróciły orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Rozmawiamy również czy europosłowie mogą się pomylić tak jak to tłumaczyli przy okazji unijnych przepisów o pracownikach »  
01:36:36

Studio Polska - 26.05.2018

4x3 Do protestujących w Sejmie osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, przyjechał Lech Wałęsa. Politycy PiS przekonują, że wypełnili postulaty protestujących. Opozycja podpisała natomiast pakiet dla osób niepełnosprawnych. W programie również o pierwszych odszkodowaniach przyznanych przez komisję weryfikacyjną lokatorom poszkodowanym przez dziką reprywatyzację. Warszawski ratusz oraz kandydat PO na prezydenta stolicy Rafał »  
01:34:35

Studio Polska - 19.05.2018

4x3 Nadal nie ma porozumienia rządu z Komisją Europejską w sprawie procedury praworządności, choć strona rządowa jest umiarkowanym optymistą. Na jaw wyszła kolejna afera finansowa, Doradcy bankowi naciągając klientów na obligacje firmy windykacyjnej GetBack, naciągnęli ich na ponad 2 mld zł. Na jaw wyszły również kolejne nieprawidłowości w działaniu służb specjalnych »  
01:33:41

Studio Polska - 12.05.2018

4x3 Ulicami Warszawy przeszedł „Marsz Wolności” zorganizowany przez Platformę Obywatelską. Lider PO Grzegorz Schetyna wzywał do odsunięcia obecnej większości rządowej od władzy. Kandydat PiS na prezydenta Warszawy Patryk Jaki krytykował zablokowanie pasa ruchu dla Platformy na czas marszu. Rafał Trzaskowski, kandydat PO, krytykował z kolei budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego. Prekampania przed »  
01:34:25

Studio Polska - 05.05.2018

43 14. rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej – plusy i minusy. W programie również pierwsze starcia Patryka Jakiego z PiS z Rafałem Trzaskowskim z PO jako kandydatami na prezydenta Warszawy. W programie też relacja z akcji ratunkowej po tąpnięciu w kopalni Zofiówka. Poszukiwanych jest jeszcze pięciu górników. Pokazujemy również dwie »  
01:18:44

Studio Polska - 28.04.2018

4x3 W Sejmie trwa protest opiekunów dzieci niepełnosprawnych, które ukończyły 18 lat. Kolejne propozycje rządu są przez nich odrzucane. Domagają się 500 zł dodatku rehabilitacyjnego w gotówce. W tym samym czasie w Wielkiej Brytanii sąd zdecydował o odłączeniu od aparatury podtrzymującej życie Alfie Evansa. Tej sprawie przygląda się cały świat. Z »  
01:34:13