wideo

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Studio Polska - 11.08.2018

4x3 Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wystosował pismo do szefa garnizonu gdańskiego, ministra obronny i premiera, w którym poinformował, że obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej mają się odbyć bez asysty wojskowej. Szef MON Mariusz Błaszczak wezwał go do zmiany tej decyzji. Cały czas trwa konflikt wokół postanowienia Sądu Najwyższego wokół postanowienia »  
01:34:50

Studio Polska - 04.08.2018

4x3 Sąd Najwyższy wydał postanowienie o zawieszeniu przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym w sprawie przeniesienia w stan spoczynku sędziów, którzy ukończyli 65 lat i skierował pytania do Europejskiego Trybunał Sprawiedliwości o zgodność tych przepisów z prawem europejskim. Czy sędziowie i opozycja zmierza do przejęcia władzy w Polsce w sposób niedemokratyczny? O »  
01:34:37

Studio Polska - 28.07.2018

43 Parlament przyjął, a prezydent podpisał pakiet ustaw sądowych. Pracom nad zmianami w sądownictwie towarzyszyły protesty opozycji. Podczas pikiet doszło do ataków werbalnych i fizycznych na pilnujących porządku policjantów. Opozycja oskarżyła funkcjonariuszy o brutalność wobec protestujących. O konieczności reformy sądownictwa może świadczyć wyrok w sprawie Agnieszki Wojciechowskiej van Heukelom, którą pozwał »  
01:37:17

Studio Polska - 21.07.2018

4x3 Przed komisją śledczą ds. Amber Gold stanął były minister finansów Jan Vincent Rostowski. Odpowiadając na pytania posłów twierdził, że nie poczuwa się do odpowiedzialności za utratę oszczędności przez tysiące Polaków. Polityczne emocje podniosło głosowanie nad zmianami w ustawach o Sądzie Najwyższym i prokuraturze. Była I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf »  
01:34:35

Studio Polska - 14.07.2018

image 4x3 Warszawska radna PO Jolanta Kasztelan opuściła swój klub i przeszła do PiS popierając kandydaturę Patryka Jakiego na prezydenta Warszawy. Oceniła, że wystawiony przez PO Rafał Trzaskowski nie daje gwarancji rozliczenia dzikiej reprywatyzacji. Czy za Jolantą Kasztelan pójdą kolejni radni PO? W programie również o bojkocie Zgromadzenia Narodowego z okazji 550-lecia »  
01:38:07

Studio Polska - 07.07.2018

43 Premier Mateusz Morawiecki bronił w Parlamencie Europejskim reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości. Wskazywał, że w Sądzie Najwyższym zasiadają sędziowie stanu wojennego. W tym czasie w Polsce trwały manifestacje opozycji w obronie Sądu Najwyższego. 3 lipca weszły w życie przepisy nowej ustawy o Sądzie Najwyższym. Zgodnie z nimi 11 sędziów zostało odesłanych »  
01:37:04

Studio Polska - 30.06.2018

4x3 Mateusz Morawiecki i premier Izraela Benjamin Netanjahu podpisali wspólną deklarację w sprawie zmiany polityki historycznej. Sejm, na wniosek premiera, w trybie pilnym przyjął, a prezydent podpisał, nowelizację ustawy o IPN, z której wykreślono sankcje karne za przypisywanie Polsce zbrodni nazistowskich. Na szczycie Rady Europejskiej w przyznano rację Polsce w sprawie »  
01:34:58

Studio Polska - 23.06.2018

image 4x3 Nie wszystkim podoba się radość polskich kibiców i Mich uczestnictwo w mundialu w Rosji. Krystyna Janda uważa, że radość z jakiegokolwiek zwycięstwa reprezentacji to irracjonalne szaleństwo. Jej postawę ostro krytykuje legenda reprezentacji Jan Tomaszewski. Przed naszą kadrą mecz o wszystko z Kolumbią. Tymczasem kandydat opozycji na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski »  
01:36:58