• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Bezpłatny Internet w gminie Kolbuszowa

17:26, 19.10.2019
  Anna Arciszewska;   Aktualności
Bezpłatny Internet w gminie Kolbuszowa Gmina Kolbuszowa otrzymała 15 tysięcy euro w ramach unijnego programu WiFi4EU. Dofinansowanie zostanie przeznaczone między innymi na zainstalowanie 13 hotspotów, czyli punktów umożliwiających bezpłatne połączenie z Internetem. Z takiej usługi będą mogli skorzystać już od lipca, przede wszystkim mieszkańcy gminy Kolbuszowa, czyli ponad 25 tysięcy osób, ale wsparcie w ramach programu WiFi4EU dostały też inne podkarpackie gminy.

Gmina Kolbuszowa otrzymała 15 tysięcy euro w ramach unijnego programu WiFi4EU. Dofinansowanie zostanie przeznaczone między innymi na zainstalowanie 13 hotspotów, czyli punktów umożliwiających bezpłatne połączenie z Internetem. Z takiej usługi będą mogli skorzystać już od lipca, przede wszystkim mieszkańcy gminy Kolbuszowa, czyli ponad 25 tysięcy osób, ale wsparcie w ramach programu WiFi4EU dostały też inne podkarpackie gminy.

Fot. pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)
Fot. pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Podziel się:   Więcej
15 tysięcy euro zostanie przeznaczone na zainstalowanie 13 hotspotów, czyli punktów umożliwiających połączenie z Internetem. Co ważne, usługa ta będzie całkowicie darmowa. Program WiFi4UE ma ułatwić dostęp do Internetu mieszkańcom mniejszych miejscowości i gmin, na terenie całej Unii Europejskiej. Dzięki takiemu wsparciu można kupować sprzęt i instalacje hotspotów, ale też modernizować już istniejącej sieci.

Budżet całego programu wynosi ponad 120 milionów euro na lata 2018 - 2020. Samorządy pokrywają koszty między innymi podłączenia do Internetu oraz utrzymania sprzętu w dobrym stanie przez co najmniej 3 lata. Bezpłatny Internet będzie dostępny dla mieszkańców Kolbuszowej od lipca.

Wsparcie w ramach programu WiFi4EU dostały też inne podkarpackie gminy - między innymi Bojanów, Ropczyce i Ustrzyki Dolne w Bieszczadach. Na jeden kraj przypada od kilkunastu do ponad 200 voucherów. Kolejny nabór zostanie ogłoszony już wkrótce. Przy ubieganiu się o to unijne wsparcie liczy się zasada, kto pierwszy ten lepszy.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności