• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Maraton pisania listów w obronie prześladowanych i więzionych

18:01, 13.12.2019
  Aktualności
Maraton pisania listów w obronie prześladowanych i więzionych Rozpoczął się maraton pisania listów w obronie prześladowanych i więzionych. W tym roku chodzi o 10 osób między innymi z Białorusi, Iranu, Nigerii, Chin i Egiptu. Akcja Amnesty International prowadzona jest na całym świecie. Po raz kolejny uczestniczą w niej także studenci WSPiA - Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Rozpoczął się maraton pisania listów w obronie prześladowanych i więzionych. W tym roku chodzi o 10 osób między innymi z Białorusi, Iranu, Nigerii, Chin i Egiptu. Akcja Amnesty International prowadzona jest na całym świecie. Po raz kolejny uczestniczą w niej także studenci WSPiA - Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Maraton pisania listów w obronie prześladowanych i więzionych
Maraton pisania listów w obronie prześladowanych i więzionych

Podziel się:   Więcej
W pisanie listów włączyli się między innymi studenci II roku prawa. Wśród nich Tomasz Grzybowski, dla którego to pierwsza tak akcja.

- Każdemu może przydarzyć się trudna sytuacja, zwłaszcza w krajach gdzie panują różne reżimy, czy systemy - ważne żeby o nich pamiętać. O ludziach którzy także chcą żyć godnie, w spokoju i mieć zapewnioną bezpieczną przyszłość.

W tym roku listy pisane są w obronie 10 osób na całym świecie. Między innymi Yasaman z Iranu, który sprzeciwiła się przymusowemu noszeniu chusty zasłaniającej włosy. Została za to skazana na 16 lat więzienia. Z kolei Nasu z Nigeri, został postrzelony podczas obrony swojego domu przed bezprawnym wyburzeniem.

Listy pisane w obronie ludzi prześladowanych lub więzionych mają zwrócić uwagę opinii publicznej na całym świecie i być elementem nacisku na władze danego kraju, by przestrzegały praw człowieka. Do akcji możne włączyć się każdy - także poprzez Internet.

W WSPiA - Rzeszowskiej Szkole Wyższej maraton pisania listów odbędzie się także w sobotę od 10.00 do 12.30. Akcja trwa w wielu innymi miejscowościach na Podkarpaciu i w całej Polsce. W ubiegłym roku w naszym kraju napisano ponad 300 tysięcy listów w obronie prześladowanych. Przyczyniły się do pomocy wielu ludziom na całym świecie.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności