• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Noclegownia dla bezdomnych kobiet w Mielcu

18:13, 14.01.2020
  Adam Bienias;   Aktualności
Noclegownia dla bezdomnych kobiet w Mielcu W Mielcu otwarto schronisko dla bezdomnych kobiet. Budynek mieści się tuż obok placówki, która pomaga bezdomnym mężczyznom. Remont i wyposażenie schroniska kosztowały blisko półtora miliona złotych. Na osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej czeka tu nocleg i wyżywienie, ale przede wszystkim szansa na „lepsze jutro".

W Mielcu otwarto schronisko dla bezdomnych kobiet. Budynek mieści się tuż obok placówki, która pomaga bezdomnym mężczyznom. Remont i wyposażenie schroniska kosztowały blisko półtora miliona złotych. Na osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej czeka tu nocleg i wyżywienie, ale przede wszystkim szansa na „lepsze jutro".

Noclegownia dla bezdomnych kobiet w Mielcu
Noclegownia dla bezdomnych kobiet w Mielcu

Podziel się:   Więcej
W schronisku dla przebywa obecnie ponad 20 mężczyzn. Każdy z nich ma podobną historię. Tu łatwiej im walczyć z nałogiem, samotnością, ale i bezdomnością, która zwłaszcza zimą jest dużym problemem. Zwłaszcza podczas dużych mrozów zdarzały się przypadki, że w schronisku brakowało wolnych miejsc. W Mielcu tuż obok schroniska dla mężczyzn otwarto właśnie nową placówkę. Miejsce znajdzie tam 8 kobiet, a noclegownia będzie mogła przyjąć dodatkowo 12 osób. Remont i wyposażenie budynku trwały kilka lat i kosztowały blisko półtora miliona złotych, które na ten cel przekazały władze Mielca.

Na Podkarpaciu schroniska dla bezdomnych kobiet i mężczyzn znajdują się między innymi w Rzeszowie, Dębicy, Przemyślu i Racławówce. Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że w Polsce żyje ponad 30 tysięcy bezdomnych.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności