• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Nowe miejsca pracy w Hucie Stalowa Wola

16:56, 13.11.2019
  Beata Wolańska;   Aktualności
Nowe miejsca pracy w Hucie Stalowa Wola Huta Stalowa Wola szuka pracowników. W tym roku chce przyjąć 40 kolejnych osób, mimo postępującej robotyzacji procesu produkcyjnego.

Huta Stalowa Wola szuka pracowników. W tym roku chce przyjąć 40 kolejnych osób, mimo postępującej robotyzacji procesu produkcyjnego.

Nowe miejsca pracy w Hucie Stalowa Wola
Nowe miejsca pracy w Hucie Stalowa Wola

Podziel się:   Więcej
Poszukiwani są głównie operatorzy obrabiarek CNC, spawacze, a także mechanicy samochodowi. Preferowane jest wykształcenie techniczne. W tym roku pracę w spółce znalazło już 20 kolejnych osób, w ubiegłym zatrudniono 90 nowych pracowników. Huta to jeden z największych w kraju producentów sprzętu dla wojska. Jak podkreśla zarząd - firma coraz bardziej robotyzuje produkcję i rozwija park maszynowy. Współpracuje też z wyższymi uczelniami technicznymi oraz wojskowymi, m.in. z Politechniką Rzeszowską. Teraz zatrudnia niemal 800 osób.
 
 
 
...
 
W najbliższą sobotę w jednostce wojskowej przy ul. Lwowskiej 5 w Rzeszowie kolejni ochotnicy zostaną powołani do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Cieplińskiego. Po wcieleniu kandydaci przejdą 16-dniowe szkolenie podstawowe głównie z zakresu posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki oraz udzielania pierwszej pomocy. W ostatnim dniu szkolenia odbędzie egzamin końcowy, a po nim zaplanowana na 1 grudnia przysięga. W Podkarpackiej Brygadzie Obrony terytorialnej służy już około 3,5 tysiąca żołnierzy w pięciu batalionach w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku.
Rzeszów w czołówce polskich miast najbardziej atrakcyjnych dla ludzi młodych. Ranking obejmujący 66 miast opublikowała Fundacja Schumana. Stolica Podkarpacia znalazła się na drugim miejscu tuż za Warszawą. Autorzy raportu podkreślają znaczenie systemu stypendialnego dla licealistów i dobrą dostępność do szkół średnich. Doceniono też poziom edukacji zawodowej oraz rozwój lotnictwa i sektora IT, który daje absolwentom między innymi Politechniki dobre perspektywy. W rankingu Rzeszów zdobył też punkty między innymi za inwestycje w infrastrukturę rowerową oraz relatywnie tanią komunikację autobusową.
źródło: Aktualności