• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Nowi funkcjonariusze w szeregach Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej

17:16, 12.11.2019
  Karolina Ciesielska;   Aktualności
Nowi funkcjonariusze w szeregach Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej 35 nowych funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej złożyło ślubowanie. Za nimi długa i trudna rekrutacja, a przed nimi 8-miesięczne szkolenie. Po nim rozpoczną służbę na polsko - ukraińskich przejściach lub zielonej granicy.

35 nowych funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej złożyło ślubowanie. Za nimi długa i trudna rekrutacja, a przed nimi 8-miesięczne szkolenie. Po nim rozpoczną służbę na polsko - ukraińskich przejściach lub zielonej granicy.

Nowi funkcjonariusze w szeregach Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej
Nowi funkcjonariusze w szeregach Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej

Podziel się:   Więcej
Wśród 35 funkcjonariuszy, którzy złożyli ślubowanie jest 16 kobiet. Ich rekrutacja trwała około 8 miesięcy, a kandydaci do tej służby musieli przejść m.in. testy sprawnościowe i psychologiczne oraz badania na wariografie, czyli wykrywaczu kłamstw. Świeżo upieczeni funkcjonariusze najbliższe miesiące spędzą na szkoleniu - później rozpoczną służbę w trzech placówkach straży granicznej w Korczowej, Medyce i Lubaczowie.

W Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej służbę pełni ponad 2 tys. funkcjonariuszy. Pracują na polsko - ukraińskich przejściach granicznych, na których średnio na dobę jest odprawianych ponad 36 tys. podróżnych i 8 tys. pojazdów. Pilnują też tak zwanej zielonej granicy, przede wszystkim przed nielegalnymi imigrantami chcącymi przedostać się do Polski i Unii Europejskiej.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności