• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Pogranicznicy wyróżnieni przez ONZ za działania na rzecz środowiska

17:26, 12.12.2019
  Aktualności
Pogranicznicy wyróżnieni przez ONZ za działania na rzecz środowiska Ośmiu funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpacia zostało wyróżnionych przez ONZ za działania na rzecz środowiska. To prestiżowa i ogólnoświatowa Nagroda Protokołu Montrealskiego. Doceniono między innymi: działania edukacyjne, ale też skuteczne udaremnianie wprowadzania do obrotu niedozwolonych substancji, które zagrażają warstwie ozonowej atmosfery.

Ośmiu funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpacia zostało wyróżnionych przez ONZ za działania na rzecz środowiska. To prestiżowa i ogólnoświatowa Nagroda Protokołu Montrealskiego. Doceniono między innymi: działania edukacyjne, ale też skuteczne udaremnianie wprowadzania do obrotu niedozwolonych substancji, które zagrażają warstwie ozonowej atmosfery.

Pogranicznicy wyróżnieni przez ONZ za działania na rzecz środowiska
Pogranicznicy wyróżnieni przez ONZ za działania na rzecz środowiska

Podziel się:   Więcej
Lekcje pokazowe funkcjonariusze służby celno-skarbowej prowadzą w wielu szkołach. Uczą, że przez granice bez pozwolenia nie można przewozić także np. tabletek z chronionym pławikonikiem, że nie wolno kupować niektórych pamiątek.

Lekcje uświadamiają uczniom, że kupując takie przedmioty niszczymy środowisko i zaburzamy ekosysem przyczyniając się do wyginięcia chronionych gatunków. Funkcjonariusze KAS udaremniają także wprowadzanie do obrotu groźnych dla środowiska substancji takich jak niedopuszczone do obrotu pestycydy, przemycane najczęściej wiosną.

Aneta Wilczyńska, Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie - Często bez odpowiedniego pozwolenia przewożone są katalizatory zużyte z samochodów, są również sproszkowane stanowią odpad z zielonej listy i nie powinny być bez odpowiednich dokumentów przewożone.

A zatrzymywane są w opakowaniach sugerujących, że to cement albo klej do płytek ceramicznych. Dla warstwy ozonowej szczególnie groźne są także przewożone w jednorazowych butlach substancje przyczyniające się do ocieplania klimatu.

Prace prowadzone w laboratoriach KAS przyczyniają się także do wykrywania w przywożonych do Polski przedmiotach np. groźnych formaldehydów, ich obecność stwierdzono nawet w zabawkach.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności