• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Problem z lokalizacją parkingu dla pojazdów przewożących odpady

17:28, 14.01.2020
  Arkadiusz Rogowski;   Aktualności
Problem z lokalizacją parkingu dla pojazdów przewożących odpady Powraca temat parkingu dla ciężarówek z zakwestionowanymi odpadami. Zgodnie z prawem taki punkt wyznacza samorząd województwa, ale nie chcą go u siebie ani Rzeszów, ani żadna z gmin powiatu rzeszowskiego. Urząd Miasta Rzeszowa uważa, że jest to niebezpieczne dla mieszkańców, gospodarze gmin tłumaczą zaś, że nie mają terenów przygotowanych pod takie miejsce.

Powraca temat parkingu dla ciężarówek z zakwestionowanymi odpadami. Zgodnie z prawem taki punkt wyznacza samorząd województwa, ale nie chcą go u siebie ani Rzeszów, ani żadna z gmin powiatu rzeszowskiego. Urząd Miasta Rzeszowa uważa, że jest to niebezpieczne dla mieszkańców, gospodarze gmin tłumaczą zaś, że nie mają terenów przygotowanych pod takie miejsce.

Problem z lokalizacją parkingu dla pojazdów przewożących odpady
Problem z lokalizacją parkingu dla pojazdów przewożących odpady

Podziel się:   Więcej
O sprawie lokalizacji parkingu dla zatrzymanych przez służby państwowe pojazdów przewożących odpady zrobiło się głośno pod koniec ubiegłego roku. W rzeszowskim ratuszu odbyło się wtedy spotkanie prezydenta miasta z posłami. Postulowano, by takie miejsce powstało poza Rzeszowem, na przykład w rejonie autostrady, co tłumaczono względami bezpieczeństwa. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego przekonują, że mylone są pojęcia, co wywołuje wrażenie zagrożenia, bo specjalny parking ma służyć nie dla transportów z substancjami niebezpiecznymi, ale odpadami zatrzymanymi z trzech powodów. Chodzi o nieprawidłową dokumentację, skierowanie do przedsiębiorcy, który nie ma uprawnień do ich magazynowania albo naruszenie przepisów dotyczących międzynarodowego obrotu odpadami.

Kilka tygodni temu Urząd Marszałkowski zaproponował Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej przy ul. Ciepłowniczej, ale władze Rzeszowa mówią „nie". Jak tłumaczy dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska w Urzędzie Marszałkowskim, decydujący glos w sprawie lokalizacji parkingu dla zakwestionowanych transportów z odpadami ma sejmik województwa i nie zmienia tego negatywna opinia wskazanego samorządu. Prawo do skierowania ciężarówek z odpadami na specjalny parking mają: Inspekcja Ochrony Środowiska, Inspekcja Transportu Drogowego, Policja, Krajowa Administracja Skarbowa oraz Straż Graniczna.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności