• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

W Łańcucie obowiązuje już strefa płatnego parkowania

16:50, 10.12.2019
  Krzysztof Kuchaj;   Aktualności
W Łańcucie obowiązuje już strefa płatnego parkowania Łańcut - to kolejne miasto na Podkarpaciu, które wprowadziło strefę płatnego parkowania. Obowiązuje od poniedziałku do piątkU i ma usprawnić ruch w centrum miasta. Na czym skorzystać mają zarówno mieszkańcy, jak turyści przyjeżdżający by zwiedzać największą atrakcję Łańcuta - czyli miejscowy zamek.. W tym roku podobne strefy wprowadziły także Sędziszów Małopolski i Kolbuszowa.

Łańcut - to kolejne miasto na Podkarpaciu, które wprowadziło strefę płatnego parkowania. Obowiązuje od poniedziałku do piątkU i ma usprawnić ruch w centrum miasta. Na czym skorzystać mają zarówno mieszkańcy, jak turyści przyjeżdżający by zwiedzać największą atrakcję Łańcuta - czyli miejscowy zamek.. W tym roku podobne strefy wprowadziły także Sędziszów Małopolski i Kolbuszowa.

Fot. Krzysztof Kuchaj
Fot. Krzysztof Kuchaj

Podziel się:   Więcej
Strefa płatnego parkowania w Łańcucie obowiązuje na kilkunastu ulicach w centrum miasta. Tam gdzie dotychczas znalezienie wolnego miejsca graniczyło z cudem, bo ludzie nie musząc płacić zostawiali samochody na wiele godzin.

Opłaty w strefie obowiązują od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16-.00. Pierwsza godzina kosztuje 2 złote, druga 2 złote 40 groszy, trzecia 2 złote 80 groszy, a czwarta i każda kolejne po 2 złote.

W strefie jest ponad 400 miejsc parkingowych - z tego 25 dla osób niepełnosprawnych, które są zwolnione z opłat. Podobnie jak właściciele aut elektrycznych. Po pierwszych dniach działania strefy wiadomo, że w ciągu 8 godzin na jednym miejscu zatrzymują się średnio 4 auta.

Zdaniem władz Łańcuta strefa płatnego parkowania ma ułatwić życie nie tylko mieszkańcom, ale także turystom przyjeżdżającym do miasta, by zwiedzać największą jego atrakcje - czyli dawną rezydencje Potockich.

Łańcut jest kolejnym miastem na Podkarpaciu, które wprowadziło ostatnio strefę płatnego parkowania. Jest wśród nich między innymi Kolbuszowa. Opłata za parkowanie aut w rynku obowiązuje tu od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00. Pierwsze pół godziny postoju jest bezpłatne po pobraniu biletu z parkometru, ale można z tego skorzystać tylko raz dziennie. Każda kolejna godzina kosztuje złotówkę.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności