• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Komunijna giełda zakupów

17:55, 19.05.2019
  Justyna Butryn;   TVP3 Wrocław
Komunijna giełda zakupów

Na coraz popularniejsze zakupy komunijne w sieci zdecyduje się o 30% więcej osób niż przed rokiem (fot. TVP3 Wrocław)
Na coraz popularniejsze zakupy komunijne w sieci zdecyduje się o 30% więcej osób niż przed rokiem (fot. TVP3 Wrocław)

Podziel się:   Więcej
Na listach komunijnych prezentów lata temu królowały biblie, łańcuszki i walkmany. Dziś liderem pozostaje tradycyjny rower, ale reszta zestawienia wygląda zupełnie inaczej. – Wszelkiego rodzaju deskorolki, hulajnogi, wszystko z napędem elektrycznym – to cieszy się coraz większą popularnością – wymienia Tomasz Jankowski z ceneo.pl.

W modzie są nowe technologie, kupujemy też komputery, konsole do gier, smartfony i smartwatche. Pan Paweł Gleba tegoroczną komunię chrześniaków ma już za sobą. – Brat podpowiedział mi, że teraz na topie są na przykład drony i chłopaki dostały drona. Taki mały, myślę, że do nauki dla dzieci jest bardzo dobry, poza tym każdy z nich dostał pouczającą książkę – mówi wrocławianin.

Coraz popularniejsze są zakupy w sieci. Zdecyduje się na nie o 30% więcej osób niż przed rokiem. Średnio w Internecie na komunijne podarunki wydamy 550 zł. Marzenia dzieci wciąż bywają jednak proste. – Chciałbym dostać np. klocki LEGO, bo lubię budować – mówi siedmioletni Oliwier. Ośmioletnia Zuzia uważa, że nie ma lepszego prezentu niż chomik.

Radość dzieci nie ma ceny, więc sezon komunijny znacząco odchudza portfele gości. Wybór prezentu to dla wielu obdarowujących wyzwanie. – Komputer to mało. Dzieci maja teraz wszystko – twierdzi pani Halina z Wrocławia. – Tradycja jest taka, że pieniążki się daje i myśmy ją podtrzymali. W kopercie ląduje między 400 a 1000 zł – mówi pan Tomasz z Wrocławia.

Sezon komunijny potrwa do końca maja.
źródło: TVP3 Wrocław