• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Gala nagród TOTUS 2015 w TVP2 i TVP Polonia

12:25, 07.10.2015
Gala nagród TOTUS 2015 w TVP2 i TVP Polonia W sobotę, 10 października o godz. 16:20 galę nagród TOTUS 2015 transmitować będzie, jak zawsze, TVP2. Retransmisję wydarzenia zobaczą także widzowie TVP Polonia o godz. 18:45. Wśród nominowanych w kategorii „TOTUS medialny dla upamiętnienia Bp. Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach” znalazł się m.in. zespół twórców serialu TVP1 „Ranczo”.

W sobotę, 10 października o godz. 16:20 galę nagród TOTUS 2015 transmitować będzie, jak zawsze, TVP2. Retransmisję wydarzenia zobaczą także widzowie TVP Polonia o godz. 18:45. Wśród nominowanych w kategorii „TOTUS medialny dla upamiętnienia Bp. Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach” znalazł się m.in. zespół twórców serialu TVP1 „Ranczo”.

Gala rozdania nagród odbędzie się 10 paździenika
Gala rozdania nagród odbędzie się 10 paździenika

Podziel się:   Więcej
Nagrody TOTUS to najwybitniejsze katolickie odznaczenia przyznawane osobom i instytucjom, których działalność przyczynia się do podniesienia wartości godności człowieka. Przyznawane są od 2000 roku. Tegoroczne nominacje do nagród zwanych „katolickimi Noblami” zostały ogłoszone w czterech kategoriach. 

W kategorii „TOTUS medialny dla upamiętnienia Bp. Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach” nominację otrzymali: zespół twórców serialu TVP „Ranczo”, portal internetowy Deon.pl, miesięcznik „W drodze”, Telewizja TRWAM oraz Fundacja „Sprawiedliwi dla Świata”. 

W kategorii „Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej” nominowani zostali: Ernest Bryll – polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz i krytyk filmowy, Grzegorz Górny – reporter, eseista, publicysta, reżyser, producent filmowy oraz Krzysztof Penderecki, wybitny współczesny kompozytor i dyrygent. W kategorii „Propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II” szansę na Nagrodę Totus mają Poczta Polska S.A., „Biblia miejsc” Wydawnictwa M, a także Fundacja Szlaki Papieskie. 

Nominowanymi w kategorii „Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza” są: Anna Grajcarek – pielęgniarka, angażująca się od lat 80. ubiegłego wieku w ochronę praw i godności człowieka, zwłaszcza krzywdzonych dzieci, założycielka czasopisma „Ad Vocem”; Siostra Elżbieta Dąbrowska, od ponad 30 lat zaangażowana w pomoc samotnym, nieletnim i młodocianym matkom, obecnie prowadzi Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej w Elblągu oraz Pani doktor Helena Pyz, od 25 lat heroiczna ambasadorka Polski w Indiach, gdzie od ćwierć wieku leczy trędowatych. Prowadząc rehabilitację przez pracę pomaga odzyskać godność ludziom zepchniętym na margines społeczeństwa. 

Jubileuszową galę tradycyjnie poprowadzi Grażyna Torbicka. Wystąpią: Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Sound'n'Grace, a także zespół stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – Tylko Ty. Gala transmitowana będzie 10 października o godz. 16.20 w TVP2, a następnie o godz. 18:45 retransmitowana przez TVP Polonia. Koncert będzie także zapowiedzią wydarzenia, odbywającego się kolejnego dnia, a mianowicie „Dnia Papieskiego", stanowiącego integralną część koncertu.