• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Orędzie abp. Stanisława Gądeckiego na uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

10:34, 31.10.2016
Orędzie abp. Stanisława Gądeckiego na uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny Uroczystość Wszystkich Świętych zachęca do pogłębionej refleksji nad ludzką przemijalnością. Przechodzeniem z życia do życia. W tym roku orędzie wygłosił abp. Stanisław Gądecki.

Uroczystość Wszystkich Świętych zachęca do pogłębionej refleksji nad ludzką przemijalnością. Przechodzeniem z życia do życia. W tym roku orędzie wygłosił abp. Stanisław Gądecki.

Fot. PAP
Fot. PAP

Podziel się:   Więcej
– W naszych listopadowych wizytach na cmentarzu nie idzie tylko o jesienny spacer, o chwilę refleksji czy spotkanie krewnych. Idzie przede wszystkim o naszą modlitwę. Zmarli nie tyle potrzebują naszych kwiatów, ile płynącej z serca modlitwy – mówił z okazji uroczystości Wszystkich Świętych przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki. Hierarcha w orędziu na antenie TVP 1 podkreślił, że właśnie takiej postawy należy uczyć młodych ludzi.

Abp Gądecki przypomniał w swoim orędziu, że obchodzona 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych – podobnie jak każda uroczystość w Kościele – ma charakter radosny. Jak mówił, w tym dniu wspominamy i czcimy tych wszystkich, którzy osiągnęli już swoje wieczne szczęście w niebie.

– Święci zmierzali do Boga różnymi i niepowtarzalnymi drogami. W ich gronie są tacy, którzy przez całe życie pielęgnowali chrzcielną czystość sumienia, ale i tacy, którzy najpierw błądzili. Ludzi o trudnych nieraz charakterach, którzy wiele zła wyrządzili swoim bliźnim, ale potem się nawrócili – mówił abp Gądecki.
 
 
 
...