• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Orszak Trzech Króli w TVP

09:50, 05.01.2016
Orszak Trzech Króli w TVP Już po raz 6. Telewizja Polska pokaże „Orszak Trzech Króli”. Transmisja w tvp.pl, TVP1 i TVP Polonia rozpocznie się 6 stycznia o godz. 11:55, a retransmisja w TVP3 Warszawa o godz. 18:50. TVP INFO również w swoich programach przeprowadzi relacje z obchodów uroczystości Święta Trzech Króli w różnych miastach Polski.

Już po raz 6. Telewizja Polska pokaże „Orszak Trzech Króli”. Transmisja w tvp.pl, TVP1 i TVP Polonia rozpocznie się 6 stycznia o godz. 11:55, a retransmisja w TVP3 Warszawa o godz. 18:50. TVP INFO również w swoich programach przeprowadzi relacje z obchodów uroczystości Święta Trzech Króli w różnych miastach Polski.

fot.PAP
fot.PAP

Podziel się:   Więcej
W tym roku w 420 miejscowościach w naszym kraju i 16 na świecie wyruszą rozśpiewane rodziny. Orszak, jak zwykle będzie zachęcał do wspólnego śpiewania kolęd i odkrywania bogatej tradycji związanej z kolędowaniem, czyli obchodzenia domów z gwiazdą i turoniem, wystawiania jasełek i budowy szopek.

W telewizyjnej transmisji TVP przypomni tradycję świętowania tego dnia i opowie o zwyczajach z nim związanych w Polsce i na świecie. Joanna Ładzińska - Molak i Marek Zając będą „na żywo” towarzyszyli orszakowi warszawskiemu, rozmawiając z jego uczestnikami i gośćmi. Orszak przejdzie od Placu Zamkowego do Stajenki na Placu Piłsudskiego. Po drodze uczestnicy m.in. odwiedzą dwór Heroda, wezmą udział w walce diabłów z aniołami, przejdą przez Bramę do Nieba i uroczyście pokłonią się Świętej Rodzinie.

Motto tegorocznego orszaku: „Nade wszystko miłosierdzie – Miłość. Pokój. Przebaczenie” nawiązuje do słów Papieża Franciszka i ogłoszonego przez niego Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.

W roku 2016 czekają nas Światowe Dni Młodzieży oraz 1050. rocznica Chrztu Polski, dlatego podczas orszaków pojawią się elementy przypominające również o tych ważnych dla Polski wydarzeniach. Dodatkowo organizowana przez Fundację OTK zbiórka pieniężna, będzie przeznaczona na „Światowe Dni Młodzieży w Diecezjach”.

Ta ewangelizacyjna inicjatywa została kilka lat temu podjęta w Warszawie przez Stowarzyszenie Rodziców Szkoły Żagle, a patronują jej kard. Kazimierz Nycz, władze samorządowe stolicy oraz stowarzyszenia związane z Kościołem.