zaloguj się
Dostępność

Kanonizacja

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Papież Jan Paweł II - Msza Święta Kanonizacyjna

fotoTransmisja z kanonizacji papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. »  
02:22:49

Papież Jan Paweł II - „Cud na Kostaryce"

fot. TVP Film o Floribeth Morze Diaz z Kostaryki, której uzdrowienie z tętniaka mózgu zostało uznane przez Kościół rzymsko-katolicki za cud przypisywany wstawiennictwu Jana Pawła II. Uzdrowiona powiedziała telewizji meksykańskiej, że według lekarzy jej stan jest beznadziejny. 1 maja 2011 r., kilka tygodni po udarze, rodzina Floribeth poszła na miejscowy stadion, gdzie »  
00:35:39

Papież Jan Paweł II - Orędzie papieża Franciszka do rodaków Jana Pawła II

tvp – Zanim Karol Wojtyła wyruszył na drogi świata, do służby Chrystusowi i Kościołowi dorastał w swojej ojczyźnie, w Polsce. Tam kształtowało się jego serce – z okazji zbliżającej się kanonizacji papież Franciszek wygłosił specjalne orędzie skierowane do Polaków, w którym podziękował za dar jakim był dla wszystkich pontyfikat Jana Pawła »  
00:06:23

Papież Jan Paweł II - „Tajemnica Jana Pawła II”

foto– Pod koniec lat pontyfikatu Papież był cierpiący, można powiedzieć, że od 2000 roku umierał – tak ostatnie lata życia Ojca Świętego wspomina jego wieloletni przyjaciel, ceremoniarz papieski ks. prałat Konrad Krajewski. Opowiada również o życiu codziennym, modlitwach, wyjazdach i spotkaniach z wiernymi Papieża Polaka. »  
00:26:15

Papież Jan Paweł II - Papież cierpienia

foto Zgodził się na pokazanie w szpitalnym łóżku, w którym dochodził do zdrowia po zamachu, przemawiał z okna szpitala, a poliklinikę Gemelli nazywał trzecim Watykanem. Jan Paweł II był pierwszym papieżem, który pokazał ogrom ludzkiego cierpienia. Choć kilkanaście razy objechał cały świat i przemawiał do setek milionów ludzi, swoje najważniejsze przesłanie »  
00:24:17

Papież Jan Paweł II - Żywa pamięć o Janie Pawle II

fot. tvp – Emocje po kanonizacji opadną i to jest swego rodzaju próba, szczególnie dla Polaków – mówi Paweł Zuchniewicz, autor książki „Cuda Jana Pawła II”. Jego zdaniem przeżycie beatyfikacji, a teraz także kanonizacji to swego rodzaju eksplozja emocji pozytywnych i ten skarb powinien być chroniony. W jaki sposób? O to pytała »  
00:08:30

Papież Jan Paweł II - Cuda Jana Pawła II

fot.– W cudzie nie chodzi tylko o jakieś niesamowite wydarzenie. Tu chodzi raczej o coś, co wydaje się końcem, a jest nowym początkiem – Paweł Zuchniewicz opowiada poruszającą historię uzdrowienia córki polskich opozycjonistów. Rozmawia Kamila Maśluszczak. »  
00:03:57