• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Kabaretowy piątek na żywo w Dwójce!

14:10, 18.02.2013
Kabaretowy piątek na żywo w Dwójce! „Dzięki Bogu już weekend” to próba odnowienia formuły programów kabaretowych, do jakiej przyzwyczaiła swoich widzów Dwójka. Na ekranie pojawią się nie tylko popularne grupy kabaretowe, ale także wyraziste osobowości świata społeczno-kulturalnego, postaci nie kojarzone bezpośrednio z kabaretem, w tym przede wszystkim twórcy oraz aktorzy.

„Dzięki Bogu już weekend” to próba odnowienia formuły programów kabaretowych, do jakiej przyzwyczaiła swoich widzów Dwójka. Na ekranie pojawią się nie tylko popularne grupy kabaretowe, ale także wyraziste osobowości świata społeczno-kulturalnego, postaci nie kojarzone bezpośrednio z kabaretem, w tym przede wszystkim twórcy oraz aktorzy.

&nbp;
&nbp;

Podziel się:   Więcej
Do współpracy zaprosiliśmy znanych z ekranów i lubianych przez widzów: Roberta Górskiego,  Neo-Nówkę, Limo, Artura Andrusa i Andrzeja Poniedzielskiego, Tomasza Jachimka, Kabaret Młodych Panów, Grupę MoCarta, Kabaret pod Wyrwigroszem i Formację Chatelet. To oni, wraz z reżyserem, będą tworzyć scenariusze kolejnych odcinków.
Ich gośćmi będą znakomici artyści, m.in. Rafał Rutkowski, Andrzej Grabowski, Jerzy Kryszak, Grzegorz Turnau i Czesław Mozil, GrubSon, Katarzyna Pakosińska, Maria Czubaszek, Teatr Montownia, Kacper Ruciński.
Artyści zaproponują premierowe, specjalnie napisane do programu skecze, monologi i piosenki oraz skomentują wydarzenia mijającego tygodnia. Każdy kabaret przygotuje swoją wersję kultowego już „Posiedzenia rządu” autorstwa Roberta Górskiego, a publiczność w studio wyznaczy zadanie do wykonania kabaretowi, który wystąpi za tydzień. W każdym odcinku pojawi się też filmik komentujący bieżące wydarzenia, nakręcony specjalnie dla programu przez grupę pyta.pl. „Strażnikiem transmisji” pojawiającym się w każdym odcinku będzie Piotr Kędzierski.
Nowy program nawiąże do najlepszych tradycji polskiego kabaretu. Zatroszczą się o to m.in. Artur Andrus i Andrzej Poniedzielski.
 
 
 
...
 
Czego możemy się spodziewać w kolejnych programach? Gospodarzem pierwszego odcinka cyklu będzie Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju - jako nowy Dyrektor Telewizji. Dyrektor jest fizycznie podobny do Premiera (wszyscy ich mylą), ale to tylko jego kuzyn. Dyrektor jest niezadowolony - miał być ambasadorem w Hiszpanii, a skierowano go na odcinek telewizja. Narzeka, kwestionuje i wprowadza nowe porządki. Gospodarzem drugiego odcinka jest Kabaret Limo, a tematem przewodnim - piekło. Dużo się o piekle w Polsce mówi, ale mało się wie, dlatego kabaret zaprosi widzów na zwiedzanie piekielnych przybytków. Każdy z piekielnych kręgów zobrazuje inny skecz czy monolog. Posiedzenie Piekielnej Rady Komisarzy to odpowiedź Kabaretu Limo na cykl autorstwa Roberta Górskiego pt. Posiedzenie rządu. Tu diabły będą obradować nad bieżącą sytuacją, a przyświecać im będzie ogólna myśl: im gorzej, tym lepiej.

W kolejnych odcinkach zobaczymy m.in. parodię talent show czy pracę telewizji informacyjnej.

Nowy kabaretowy cykl Dwójki będzie pozycją wzmacniającą rozrywkowy profil piątkowych wieczorów na antenie TVP2. Terapeutyczna moc śmiechu, satyryczne podsumowanie tygodnia, możliwość obejrzenia swoich ulubieńców w premierowych, specjalnie do programu przygotowanych numerach, nawiązanie do klasyki kabaretowej podanej na nowo – to wszystko sprawi, że rozpoczniemy weekend w doskonałym humorze.

„Dzięki Bogu już weekend”, w każdy piątek od 1 marca, godz. 21.45 w Dwójce!

„Tylko dla dorosłych” W ramach nowego, piątkowego pasma kabaretowego zaprosimy widzów na kabaretowy program „Tylko dla dorosłych”. Jest to program przeznaczony dla widzów od 16 lat.
Satyrycy, aktorzy i artyści kabaretowi przedstawiać tu będą skecze, monologi, piosenki i wiersze o treści frywolnej, choć niepozbawionej dobrego smaku. Znajdzie się tu miejsce na mocny stand up, a znane osoby zaprezentują swoje ulubione brzydkie słowo.
„Tylko dla dorosłych”, w każdy piątek od 1 marca, godz. 23.05 w Dwójce!
/
Szczegółowe informacje nt. programu oraz możliwości wygrania i zakupu biletów można już znaleźć na Facebooku, na oficjalnym profilu programu: www.facebook.com/dziekibogujuzweekend.tvp

Tylko 200 osób będzie mogło spotkać się z gwiazdami show w studio i przeżyć ogromne emocje na żywo. Wszystkich miłośników niebanalnego humoru i dobrej zabawy zapraszamy do hali zdjęciowej w Warszawie, przy Wale Miedzeszyńskim 384, w dniach 01.03, 08.03, 15.03, 22.03, 05.04, 12.04, 19.04, 26.04, 10.05, 17.05, 24.05, 31.05 Chcesz wziąć udział? Kup bilet TUTAJ!