• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wiktory 2012 rozdane!

08:03, 07.04.2013
Wiktory 2012 rozdane! Prezydent Bronisław Komorowski otrzymał w sobotę nagrodę Wiktora 2012 w kategorii Polityk Roku. Podczas 28. Gali rozdania Wiktorów, która odbyła się na Zamku Królewskim Wiktory otrzymały także gwiazdy związane z Telewizją Polską – Przemysław Babiarz, Robert Janowski i aktorka serialu „Na dobre i na złe” Kamila Baar.

Prezydent Bronisław Komorowski otrzymał w sobotę nagrodę Wiktora 2012 w kategorii Polityk Roku. Podczas 28. Gali rozdania Wiktorów, która odbyła się na Zamku Królewskim Wiktory otrzymały także gwiazdy związane z Telewizją Polską – Przemysław Babiarz, Robert Janowski i aktorka serialu „Na dobre i na złe” Kamila Baar.

Aktorka Kamilla Baar została wyróżniona Wiktorem w kategorii Odkrycie Roku (fot. I. Sobieszczuk/TVP)
Aktorka Kamilla Baar została wyróżniona Wiktorem w kategorii Odkrycie Roku (fot. I. Sobieszczuk/TVP)

Podziel się:   Więcej
– Serdecznie dziękuję za wręczenie mi Wiktora, który zachęca do dalszej pracy – powiedział Bronisław Komorowski, który otrzymał  statuetkę z rąk Krzysztofa Zanussiego.

Odkryciem Roku została znana z serialu „Na dobre i na złe” aktorka Kamilla Baar. Wiktora 2012 w kategorii Aktor Telewizyjny Roku otrzymał Andrzej Grabowski, widzom TVP znany z V serii „Czasu honoru”.

Wiktor publiczności powędrował do Roberta Janowskiego, który od lat prowadzi program rozrywkowy „Jaka to melodia”, a gwiazdą piosenki i estrady została wybitna śpiewaczka operowa Aleksandra Kurzak, uważana za najsłynniejszą sopranistkę.

Kategoria komentator lub publicysta należała do dziennikarza sportowego Przemysława Babiarza, a najlepszym prezenterem telewizyjnym ogłoszono Jarosława Kuźniara.

Wiktora 2012 w kategorii twórca lub producent programu otrzymał Michał Kwieciński, odpowiedzialny m.in. za produkcję serialu „Czas honoru”.

W kategorii Sportowiec Roku zwyciężyli ex aequo biegaczka narciarska, mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk oraz mistrz olimpijskiego w pchnięciu kulą Tomasz Majewski.

Super Wiktory 2012 przyznano aktorce Danucie Szaflarskiej i dziennikarzowi Tadeuszowi Sznukowi. Super Wiktor Specjalny trafił w ręce teologa ks. prof. nauk filozoficznych Michała Hellera.

Galę poprowadził Robert Janowski. Wśród przybyłych gości znaleźli się liczni przedstawiciele świata kultury i sztuki m.in.: Andrzej Wajda, Krystyna Zachwatowicz, Krystyna Loska, Grażyna Torbicka, Daniel Olbrychski, Witold Pyrkosz, Zbigniew Zamachowski, Monika Richardson i Nina Terentiew.

Wiktory – polskie nagrody dla wybitnych osobowości medialnych – przyznawane są od 1985 roku. Kandydatów typują stacje telewizyjne, a wybiera Akademia Wiktorów, składająca się z laureatów dotychczasowych edycji. Dyrektorem Wiktorów jest Józef Węgrzyn. Statuetki przyznawane są w 10 kategoriach m.in.: polityk roku, aktor, osobowość telewizyjna oraz odkrycie roku.

[PAP]
 
 
 
...