• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Znamy już gwiazdy Bydgoszcz Hit Festiwal 2010!

13:19, 03.08.2010
Znamy już gwiazdy Bydgoszcz Hit Festiwal 2010! TVP2 i Radio ESKA ogłosiły nazwiska muzycznych gwiazd Bydgoszcz Hit Festiwal 2010. We wtorek, 2 sierpnia, w Pałacu Prymasowskim odbyło się losowanie kolejności ich występów w dniach 28 i 29 sierpnia w Bydgoszczy!

TVP2 i Radio ESKA ogłosiły nazwiska muzycznych gwiazd Bydgoszcz Hit Festiwal 2010. We wtorek, 2 sierpnia, w Pałacu Prymasowskim odbyło się losowanie kolejności ich występów w dniach 28 i 29 sierpnia w Bydgoszczy!

.
.

Podziel się:   Więcej
Telewizyjna Dwójka i Radio ESKA zapraszają na Bydgoszcz Hit Festiwal 2010, który odbędzie się w dniach 28 i 29 sierpnia. W Hali „Łuczniczka” usłyszymy najgorętsze hity Lata 2010. Na scenie zobaczymy 15 wykonawców polskich i 15 wykonawców zagranicznych, którzy wezmą udział w konkursie. Jako goście specjalni festiwalu wystąpią: zwycięzcy Sopot Hit Festiwal 2009 – Ewa Farna i Katerine, a także gwiazdy zagraniczne, których przeboje aktualnie okupują czołówki światowych list przebojów - Alexandrę Burke i Sophie Ellis Bextor z Juniorem Calderą. Na scenie Bydgoszcz Hit Festiwal zobaczymy również największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej - Edytę Górniak i Feel - w specjalnie przygotowanych na tę okazję mini recitalach.

Podczas Hit Festiwal w dwóch konkursach na: „Polski Hit Lata 2010” i „Zagraniczny Hit Lata 2010” zmierzy się w sumie 30 wykonawców. Wyboru piosenek dokonała Rada Programowa Festiwalu w składzie: Rafał Rastawicki – Przewodniczący Rady, Marcin Bachara – V-ce Przewodniczący, a także Igor Nurczyński, Karolina Przygoda, Olgierd Wojtkowiak oraz Edyta Zakrzewska.

Pierwszego dnia Festiwalu, tj. 28 sierpnia o statuetkę „Polskiego Hitu Lata 2010” będą walczyć:
CANDY GIRL („Lick it”)
FIVE COLORS („Plastikowa”)
IRA („Dlaczego nic”)
KALWI&REMI („Kiss”)
KATARZYNA CEREKWICKA („Wszystko czego chcę od Ciebie”)
MROZU („Wait up”)
M.FEMME/I.WĘGROWSKA („Jak diament”)
PAWEŁ STASIAK („Ocean codzienności”)
ROAN („Letni udar”)
ROBERT M (Superbomb”)
SZYMON WYDRA & Carpe Diem („Będę sobą”)
THE PUPILS („Yeaoh”)
WET FINGERS („Like this”)
VIDEO („Szminki róż”)
VOLVER („Volveremos”)

Gośćmi specjalnymi tego dnia będą: Alexandra Burke, Katerina i Feel.
Drugiego dnia Festiwalu, 29 sierpnia, na scenie, która powstanie w Hali widowiskowej Łuczniczka w konkursie „Zagraniczny Hit Lata 2010” zawalczą następujący artyści zagraniczni:
WILDBOYZ FEAT. AMEERAH („The sound of missing you”)
CARINA DAHL (“Screw”)
DAN BALAN (“Chica Bomb”)
FLANDERS (“Time”)
LOCNVILLE („Sun In my pocket”)
LOU BEGA (“Sweet like cola”)
PART SIX (“I’m in love”)
PAULINE (“Never said I was an angel”)
SABRINA WASHINGTON (“OMG”)
SAFRI DUO (“Helele”) SAFURA (“Drip drop”)
SAINT LU (Don’t miss your own life”)
TOM BOXER feat. Antonia (“Morena”)
JULISSA VELOZ (“Take control”)
VELVET (“Dancing with tears in my eyes”)

Gośćmi specjalnymi tego dnia będą: Edyta Górniak, Ewa Farna, Sophie Ellis Bextor i Junior Caldera.
Gospodarzami wieczoru byli Agnieszka Szulim i Maciej Kurzajewski oraz Kinga Zdrojewska i DJ Jankes z Radia Eska.

TVP2 rozpocznie emisję teledysków, a Radio ESKA prezentację piosenek konkursowych 4 sierpnia. Poszczególne utwory będą miały przyporządkowane numery od 1 do 15 w każdej z dwóch kategorii. W ten sposób rozpocznie się sms-owe głosowanie publiczności – jedynego jurora na Bydgoszcz Hit Festiwal 2010. Nagrodą w obydwu kategoriach będzie statuetka oraz 30 000 zł. Telewidzowie obejrzą festiwal na antenie TVP2, a radiosłuchacze wysłuchają na antenie Radia ESKA. Transmisja na żywo będzie dostępna na stronach tvp.pl, a po jej zakończeniu koncert zostanie udostępniony jako VOD.