Strona główna » Rozrywka » festiwale i koncerty » Bydgoszcz Hit Festiwal 2010

program-festiwalu

III edycja Hit Festiwalu w Bydgoszczy

III edycja Hit Festiwalu w Bydgoszczy Przed nami kolejna edycja Hit Festiwalu w Bydgoszczy. W dniach 28 i 29 sierpnia zaprezentują się największe gwiazdy krajowej i zagranicznej piosenki.

Przed nami kolejna edycja Hit Festiwalu w Bydgoszczy. W dniach 28 i 29 sierpnia zaprezentują się największe gwiazdy krajowej i zagranicznej piosenki.

Bydgoszcz Hit Festiwal 2010 zostanie zrealizowany, zgodnie z wypracowaną i sprawdzoną w ubiegłych latach formułą, tzn.: Pierwszy dzień Festiwalu będzie konkursem na największy „Polski Hit Lata 2010”. Drugiego dnia Festiwalu podczas koncertu „Zagraniczny Hit Lata 2010” wybierzemy najgorętszy zagraniczny hit lata.

W ciągu dwóch dni festiwalu w konkursie na polski i zagraniczny hit lata wystartuje startuje ok. 15 wykonawców polskich i ok. 15 zagranicznych. Będą to wykonawcy utworów mających status prawdziwych kandydatów do tytułu Hit Lata 2010, wybrani spośród nadesłanych zgłoszeń. Wszystkie piosenki zgłoszone do konkursu na „Polski Hit Lata 2010” i „Zagraniczny Hit Lata 2010” zostaną poddane ostatecznej selekcji, której dokona Rada Programowa Festiwalu, składająca się z przedstawicieli TVP S.A. oraz dziennikarzy muzycznych Radia Eska.

Ogłoszenie wykonawców zakwalifikowanych do konkursu odbędzie się 3 sierpnia podczas konferencji prasowej.

Festiwal poprowadzą : Agnieszka Szulim–Badziak i Maciek Kurzajewski z TVP2 oraz Kinga Zdrojewska i Jankes z Radia Eska.