Festiwal Piosenki Rosyjskiej

 • Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Sami

17:23, 20.07.2010
Sami Wśród 12 polskich uczestników walczących na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej – Zielona Góra 2010 o nagrodę „Złotego Samowara” i nagrodę 50 tys. zł ufundowaną przez Prezydenta Miasta Zielona Góra znalazła się grupa Sami.

Wśród 12 polskich uczestników walczących na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej – Zielona Góra 2010 o nagrodę „Złotego Samowara” i nagrodę 50 tys. zł ufundowaną przez Prezydenta Miasta Zielona Góra znalazła się grupa Sami.

Sami (fot. citystudio.pl)
Sami (fot. citystudio.pl)

Podziel się:   Więcej
Zespół Sami – jak sami o sobie piszą – to grupa przyjaciół grających wspólnie od lat. Debiutancki singiel z piosenką „Lato 2000”, który w lipcu 2000 pojawił się na playlistach rozgłośni radiowych w całej Polsce w pierwszym tygodniu grania znalazł się od razu na pierwszym miejscu listy „Airplay Chart”, tworzonej na podstawie playlist 120 stacji radiowych w Polsce. Taka sytuacja zdarzyła się po raz drugi w historii tej listy, debiut i od razu pierwsze miejsce. Premierę debiutanckiego albumu poprzedziły 2 teledyski (do piosenek „Lato 2000” oraz „Stokrotka to Ja” – 3. miejsce na liście “Airplay Chart”) bardzo często emitowane we wszystkich telewizjach m.in. MTV, VIVA. W kwietniu 2001 roku zespół zakwalifikował się do Konkursu Premier na Festiwalu Opolskim. Premierowe nagranie „Żółte żaglówki” zostało bardzo dobrze przyjęte przez stacje radiowe, utrzymując się na najlepszych pozycjach list przebojów. Wyjazd do Opola okazał się podwójnym sukcesem gdyż zespół został uhonorowany Super Jedynką za „Debiut Roku”. Na przełomie stycznia/lutego 2002 zespół nagrał drugą płytę „Dla reszty świata”. Na płycie znalazło się 12 nowych kompozycji oraz jako bonus 2 najnowsze teledyski zespołu. Pierwszym singlem z nowej płyty była piosenka „Za mało” do słów Jacka Skubikowskiego. Drugim singlem była piosenka „Oto jestem”, która zakwalifikowała zespół po raz drugi z rzędu do konkursu Premier na Festiwalu Opolskim. Od tej pory Sami występowali w całej Polsce z ciekawymi aranżacjami koncertowymi swoich utworów oraz w wielu produkcjach telewizyjnych. Byli laureatami kilku znaczących festiwali, jak choćby Vena Festiwal w Łodzi. Pod krótkiej (medialnej) przerwie zespół powitał swoich fanów utworem „Znaczek”. Na Sopot Hit Festiwal 2008 organizowanym przez TVP 2 i Radio ESKA , piosenka zajęła 5. miejsce. Skład zespołu: Norbert Śliwka – wokal; Michał Laksa – gitara basowa; Marek Sajnóg – gitara, wokal; Piotr „Cyprian” Radecki – gitara; Adrian Fuchs – perkusja; Bartosz Bialik – instrumenty klawiszowe, harmonijka ustna, flet, waszbret; Magdalena Szerner – wokal.

zobacz również

  brak informacji