OPOLE 2012
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Internetowy debiut wybrany

12:49, 29.05.2012
Internetowy debiut wybrany Za nami konkurs, w którym internauci nagrywali swoje interpretacje piosenek, które znajdą się w koncercie tegorocznych debiutów. W plebiscycie znalazło się 1750 nagrań, na które oddano 13 436 głosów. Dwóch zwycięzców pojedzie do Opola, by tam odebrać swoje nagrody. Konkurs przeprowadzony był przez tvp.pl i iSing. Fundatorem nagrody głównej jest SAWP.

Za nami konkurs, w którym internauci nagrywali swoje interpretacje piosenek, które znajdą się w koncercie tegorocznych debiutów. W plebiscycie znalazło się 1750 nagrań, na które oddano 13 436 głosów. Dwóch zwycięzców pojedzie do Opola, by tam odebrać swoje nagrody. Konkurs przeprowadzony był przez tvp.pl i iSing. Fundatorem nagrody głównej jest SAWP.

 
 

Podziel się:   Więcej
Przypomnijmy, że co tydzień Artur Orzech, dziennikarz muzyczny Radiowej Trójki i TVP oraz muzyk i kompozytor Ryszard Poznakowski, przewodniczący Zarządu SAWP wybierali nagranie tygodnia. Spośród konkursowych nagrań wybrany został zwycięzca, który poza tytułem Internetowego Debiutu Opole 2012 otrzyma czek na 1000 euro oraz nagrodę w postaci wizyty w studiu Radiowej Trójki i spotkania z Markiem Niedźwiedzkim.

Zwycięzcą został, Krzysztof Bazan z Rzeszowa, który czek odbierze osobiście w Opolu, w trakcie festiwalu.

Kliknij tu i zobacz nagranie Krzysztofa

W rankingu publiczności zwyciężyła Ewa Szpila z Krakowa, która zaśpiewała aż 8 różnych piosenek za które w sumie zebrała 1563 punkty. Ewa wygrała podwójną specjalną wejściówkę VIP na oba dni festiwalu, dzięki której nie tylko zobaczy na żywo wszystkie koncerty, ale również dowie się, co dzieje się na próbach i za kulisami festiwalu.

Kliknij tu i zobacz nagrania Ewy

W całym konkursie największą popularnością cieszyły się piosenki Kayah - Supermenka (436 nagrań), Lady Pank - Kryzysowa narzeczona (349 nagrań) i Budka Suflera - Noc Komety (334 nagrań).