OPOLE 2012
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Hity „Lata z Radiem” na opolskiej scenie

21:09, 11.06.2011
Hity „Lata z Radiem” na opolskiej scenie Przeboje ostatnich czterech dekad zabrzmiały ze sceny opolskiego amfiteatru podczas koncertu z okazji 40-lecia „Lata z Radiem”.

Przeboje ostatnich czterech dekad zabrzmiały ze sceny opolskiego amfiteatru podczas koncertu z okazji 40-lecia „Lata z Radiem”.

Zbigniew Wodecki – legenda Opola i „Lata z Radiem” (fot. PAP/Stanisław Rozpędzik)
Zbigniew Wodecki – legenda Opola i „Lata z Radiem” (fot. PAP/Stanisław Rozpędzik)

Podziel się:   Więcej
Koncert zatytułowany „Co ty na to? Z Radiem Lato!” przypomniał festiwalowej publiczności piosenki, które nuciło kilka pokoleń Polaków. Występujący na scenie artyści nie szczędzili też publiczności swoich bardziej współczesnych hitów.

Na początek występujące jako trio Halinka Mlynkova, Ania Wyszkoni i Anna Józefina Lubieniecka zaśpiewały piosenki Karin Stanek z lat 60-tych. Formacja Nieżywych Schabuff oprócz niezapomnianego własnego przeboju „Klub wesołego szampana”, przypomniała też „Dziewczyny, bądźcie dla nas dobre na wiosnę” Wojciecha Młynarskiego.

Zbigniew Wodecki to artysta bez którego trudno wyobrazić sobie zarówno Opole, jak i „Lato z Radiem”. Na scenę w Opolu wyszedł z nieodłączną trąbką i zaśpiewał „Chałupy”, „Zacznij od Bacha”, „Izoldę”... A następnie zaskoczył publiczność własnym wykonaniem „Snu o Warszawie” Czesława Niemena.

Niespodziankę przygotowali też Kamil Bednarek i zespół Star Guard Muffin, którzy przedstawili „Dni, których nie znamy” Marka Grechuty w wersji... reggae. Łukasz Zagrobelny zmierzył się z piosenką Krzysztofa Klenczona „Powiedz stary, gdzieś ty był”. Kayah wystąpiła z przebojem Anny Jantar „Nic nie może przecież wiecznie trwać”.

Stachursky wybrał swój ulubiony utwór z repertuaru T.Love „Na bruku”, a Varius Manx – „Poszłabym za tobą” grupy Breakout. Ryszard Rynkowski sięgnął po piosenkę swojej dawnej formacji Vox „A gdyby tak” oraz po „C'est la vie”, które niegdyś wykonywał z Andrzejem Zauchą. Ania Wyszkoni wspierana przez Marka Jackowskiego zaśpiewała „Raz-dwa, raz-dwa” zespołu Maanam. Kobranocka zagrała „Telefony” Republiki.

Koncert zakończył się wydarzeniem wyjątkowym. Na scenie pojawiła się Ania Rusowicz, która zaśpiewała przeboje swojej mamy – Ady Rusowicz, wokalistki słynnego zespołu Niebiesko-Czarni – „Za daleko mieszkasz miły”, „Nie pukaj do moich drzwi” i „Duży błąd”.

jp

Zobacz piosenki z kocertu „Co ty na to? Z Radiem Lato!”
 
 
 
...