OPOLE 2012
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Opole 1983 - 20 Festiwal

09:26, 03.10.2008
Opole 1983 - 20 Festiwal W marcu 1983 roku zmarł „Papa” Karol Musiał, były burmistrz Opola, jeden z ojców festiwalu. Jego imieniem nazwano jedną z nagród. Dostał ją Jan Jakub Należyty za „Zawód clown”. Zaśpiewał w koncercie „Promocje”.

W marcu 1983 roku zmarł „Papa” Karol Musiał, były burmistrz Opola, jeden z ojców festiwalu. Jego imieniem nazwano jedną z nagród. Dostał ją Jan Jakub Należyty za „Zawód clown”. Zaśpiewał w koncercie „Promocje”.


Podziel się:   Więcej
1983 XX KFPP
Grzegorz Ciechowski, fot. J. Płoński/TVP
W marcu zmarł „Papa” Karol Musiał, były burmistrz Opola, jeden z ojców festiwalu. Jego imieniem nazwano jedną z nagród. Dostał ją Jan Jakub Należyty za „Zawód clown”. Zaśpiewał w koncercie „Promocje”.

Do Opola nie przyjechał Jan Pietrzak. Powód bolesny, choć prozaiczny – miał wypadek, spadł z drabiny. Władze podejrzewały, że to kolejny numer satyryka.

Jury po przewodnictwem Marii Koterbskiej nie przyznało pierwszej nagrody w konkursie „Premiery”.

Scenograf Marek Grabowski za pomocą zamków błyskawicznych zrobił na scenie metaforę stanu wojennego. W finale zamki rozpięły się.

Zespół Universe zaśpiewał piosenkę „Mr Lennon” (muz. M. Breguła, sł. H. Czich).

„Muzyka w serca wstąpi nam” – taki tytuł nosił koncert rockowy w reż. Waltera Chełstowskiego. Zagrali Lombard, Perfect, Rezerwat, Republika.

PRZEBOJE

„Autobiografia” (muz. Z. Hołdys, sł. B. Olewicz)
„Gdzie są moi przyjaciele” (muz. i sł. G. Ciechowski)
„Jedyny hotel w mieście” (muz. i sł. J. Skubikowski)
„Mr Lenon” (muz. M. Breguła, sł. H. Czich)
„Szklana pogoda” (muz. M. Dutkiewicz, sł. G. Stróżniak)